Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Metro na Wolę: Pierwsze pozwolenie na budowę wydane

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-09-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Metro na Wolę: Pierwsze pozwolenie na budowę wydane
mat. prasowe
Wojewoda mazowiecki wydał pierwszą decyzję, dotyczącą odcinka zachodniego II linii metra na Wolę. Pozwolenie na budowę obejmuje stację C6 Księcia Janusza. Kolejnych pozytywnych decyzji można spodziewać się już niebawem. Gdy zostaną wydane wszystkie sześć pozwoleń, miasto będzie mogło podpisać umowę z wykonawcą na prace. – Jeszcze kilka tygodni i ruszymy pełną parą z budową metra na Woli – zapowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy. 

Są realne postępy w przygotowaniach do budowy odcinka zachodniego II linii metra na Wolę. Wojewoda mazowiecki wydał pierwsze pozwolenie na budowę dla stacji C6 o roboczej nazwie Księcia Janusza. Decyzja obejmuje m.in. budowę stacji i tuneli, budowę infrastruktury technicznej i obiektów towarzyszących (np. wejść, wind, klatek schodowych), przebudowę sieci uzbrojenia terenu.

W sumie wojewoda musi wydać sześć decyzji – oddzielnie dla tuneli szlakowych i poszczególnych stacji. Postępowania dla pozostałych pięciu obiektów, obejmujących budowę stacji C7 Młynów, C8 Płocka oraz tunel D7 Księcia Janusza – Młynów, D8 Młynów – Płocka oraz D9 Płocka – Rondo Daszyńskiego, już trwają. Przed wydaniem pozwoleń na budowę wojewoda sprawdza m.in. zgodność projektu zagospodarowania działki lub terenu z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi i kompletność projektu budowlanego. Kontroluje też zgodność z wymaganiami ochrony środowiska, w szczególności określonymi w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz w postanowieniu uzgadniającym realizację przedsięwzięcia.

Kolejnych decyzji można spodziewać się już niebawem. – Wszystkie projekty budowlane są już przygotowane zgodnie z prawem. Jest to strategiczna decyzja dla warszawiaków, dlatego pozostałe pięć decyzji wydamy niezwłocznie po uzyskaniu pozytywnej opinii Stołecznego Konserwatora Zabytków – powiedział Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.

Po wydaniu decyzji Metro podpisze umowę z wykonawcą, firmą Gulermak, która razem z firmą Astaldi realizowała centralny odcinek II linii metra. Przetarg na budowę odcinka zachodniego rozstrzygnięto już w październiku zeszłego roku, ale podpisanie umowy uniemożliwiał brak pozwoleń na budowę – procedura przedłużała się, gdyż wpierw trzeba było poprawić dokumentację środowiskową, a następnie wojewoda zażądał uzupełnienia i poprawienia projektów budowlanych.

– To dobra wiadomość dla mieszkańców Woli, ale i nie tylko. Jestem bardzo szczęśliwa. Jeszcze kilka tygodni i ruszymy pełną parą z budową metra na Woli – zapowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Gulermak będzie miał 38 miesięcy na zrealizowanie prac. Na 3,4-kilometrowym odcinku zachodnim znajdą się trzy stacje. Stacja C8 Płocka zlokalizowana będzie pod Płocką, po południowej stronie Wolskiej. Następny przystanek, C7 Młynów, zaplanowany jest pod Górczewską – między wiaduktem obwodowej linii kolejowej a ul. Syreny. Przewidziano tutaj węzeł przesiadkowy między koleją miejską a metrem. Ostatnia stacja, C6 Księcia Janusza, również znajdzie się pod Górczewską, po wschodniej stronie ulicy Księcia Janusza. Po zachodniej stronie przewidziano komorę torów odstawczych. Od maja trwa natomiast budowa odcinka wschodniego-północnego, na Targówek, którą prowadzi włoska firma Astaldi.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5