Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Metro na Wolę: Budowa nie zostanie wstrzymana

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-04-2017
Ostatnia modyfikacja:
30-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Metro na Wolę: Budowa nie zostanie wstrzymana
fot. WU
Warta 1,1 miliarda zł budowa wolskiego odcinka II linii metra nie zostanie wstrzymana. To efekt pilnego spotkania Renaty Kaznowskiej, wiceprezydent Warszawy ze Zdzisławem Sipierą. Miasto złoży w Urzędzie Wojewódzkim dokumenty dotyczące prawa do dysponowania gruntem, a wojewoda ponownie wyda nowe pozwolenie na budowę.

Kilka dni temu Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego (GINB) wydał decyzję o uchyleniu pozwolenia na budowę stacji C6 Księcia Janusza. To kluczowy obiekt dla odcinka zachodniego II linii metra na Wolę. – Największa inwestycja samorządowa w tej części Europy została brutalnie wstrzymana. To decyzja absolutnie szokująca – komentowała na briefingu prasowym Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Jak przypomina miasto, GINB „powziął wątpliwości”, co do prawa dysponowania przez miasto sześcioma działkami. Dla potrzeb budowy stacji C6 Księcia Janusza niezbędnych było 107 działek ewidencyjnych o łącznej powierzchni 62 571 m2. Wątpliwości GINB dotyczą sześciu z nich o powierzchni 1916 m2 (3% terenu inwestycji).

Kaznowska podkreślała, że decyzja GINB-u podważa skrupulatność wojewody, który przez dziewięć miesięcy analizował dokumenty. Wiceprezydent wezwała do powołania przez wojewodę i GINB sztabu kryzysowego.

Wojewoda jednak tonował nastroje i uspokajał. – Metro jest budowane i będzie budowane, nic nie grozi temu przedsięwzięciu. To są sprawy ponadpolityczne i ponad sporem – powiedział wczoraj (20 kwietnia) Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki. Podkreślił, że „lepiej przyjść rozmawiać, a nie robić briefingi prasowe” i zaprosił w trybie pilnym wiceprezydent Kaznowską na dzisiaj na spotkanie.

Po spotkaniu wygląda na to, że faktycznie uda się szybko sprawę rozwiązać. – Dziś otrzymaliśmy od wojewody wezwanie do złożenia oświadczeń o prawie do nieruchomości i niezwłocznie takie dokumenty dostarczymy – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy. – Liczymy, że w ciągu najbliższych kilku dni wojewoda ponownie wyda pozwolenie na budowę – dodaje Kaznowska.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro na Karolin: Jest ostatnie pozwolenie na budowę

Przestrzeń

Metro na Karolin: Jest ostatnie pozwolenie na budowę

Witold Urbanowicz 11 października 2022

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro na Karolin: Jest ostatnie pozwolenie na budowę

Przestrzeń

Metro na Karolin: Jest ostatnie pozwolenie na budowę

Witold Urbanowicz 11 października 2022

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5