Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Targówek z Costą Coffee i Żabką? 29 ofert na lokale usługowe i handlowe

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-16 11:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Targówek z Costą Coffee i Żabką? 29 ofert na lokale usługowe i handlowe
fot. MJPunkt Obsługi Pasażera na stacji Trocka
Metro Warszawskie rozstrzyga postępowanie na najem 19 pomieszczeń na działalność komercyjną oraz osiem jako powierzchnia magazynowa i pomocnicza na trzech nowych stacjach – C16 Szwedzka, C17 Targówek Mieszkaniowy i C18 Trocka. Najmniejszym zainteresowaniem cieszy się stacja Szwedzka, gdzie wpłynęła tylko jedna oferta. Na Targówku Mieszkaniowym i Trockiej wpłynęło po 14 ofert.

W sumie przetargiem objęto 19 lokali handlowo-usługowych oraz osiem pomieszczeń do wykorzystania jako powierzchnia pomocnicza bądź magazynowa. Na stacji Szwedzka znajdą się cztery lokale handlowe, na stacji Targówek Mieszkaniowy – siedem lokali, a na Trockiej – 8 lokali. Powierzchni najmniejszego to 19,35 m2, a największego – 102,69 m2. Przetarg jest adresowany do oferentów indywidualnych.

Jak informuje spółka, w sumie wpłynęło 29 ofert, w tym jedna na stację Szwedzka, 14 na Targówek Mieszkaniowy oraz 14 na Trocką. O lokale ubiegały się spółki Świat Prasy, Media Press, LTR, SAB Andrzej Branicki, ARTPAT Patrycja Jagiełło, Żabka, Costa Coffee Polska, Kanapka Renata Niski Jolanta Wardak oraz Kolporter. Największym zainteresowaniem cieszył się jeden z lokali na Targówku Mieszkaniowym, o który walczyło sześć podmiotów.

– Komisja przetargowa wybrała najlepsze oferty, poinformowała oferentów pisemnie o wynikach przetargu. Obecnie trwa procedura przygotowywania i podpisywania umów – informuje Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego. Na stacji Trocka działa już także punkt obsługi pasażera ZTM-u.

Na stacjach mogą być lokowanie sklepy ogólnospożywcze (typu convenience), a także usługowe – szewc, ślusarz, ksero, pieczątki, fryzjersko-kosmetyczne, punkt przyjęć pralni, zegarmistrz, krawiec, kuśnierz, fotograf, usługi pocztowe. Na stacjach mogą być lokowane kawiarnie, cukiernie, piekarnie, bary sałatkowe. Dopuszczone jest podgrzewanie gotowych potraw lub dopiekanie pieczywa z wykorzystaniem urządzeń, które nie powodują wzrostu temperatury lokalu, nie wytwarzają pary wodnej i nie powodują dużej koncentracji zapachów. Konieczne jest jednak zamontowanie separatorów tłuszczu i ich bieżące utrzymywanie.

Wykluczona jest sprzedaż alkoholu i środków psychoaktywnych, artykułów mogących spowodować zagrożenie dla obiektu (np. artykuły pirotechniczne, broń, rozpuszczalniki, farby w opakowania ciśnieniowych) bądź niedopuszczonych do przewozu metrem według obowiązującego regulaminu przewozów. Ponadto nie jest dopuszczone prowadzenie działalności, której rodzaj lub cel mógłby ograniczać – np. z uwagi na wiek – dostępność usług lub towarów (lombard, kantor, sex shop). Nie jest dopuszczony hazard bądź zakłady bukmacherskie, z wyjątkiem punktów lotto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5