Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Targówek: Wraca Ossowskiego – pierwsza ulica nad budową

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-08-01 18:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Targówek: Wraca Ossowskiego – pierwsza ulica nad budową
Budowa stacji C17 Targówek - stan na czerwiecfot. Metro Warszawskie
W środę 1 sierpnia została otwarta ul. Ossowskiego prowadząca przez plac budowy stacji metra C17 Targówek. To pierwsza ulica na Targówku, która zostaje ponownie udostępniona mieszkańcom. – To milowy krok w odtwarzaniu terenu – mówi Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy wykonawcy odcinka wschodniego-północnego II linii metra na Targówek.

Podróżowanie po Targówku, gdzie budowany jest wschodni-północny odcinek II linii metra, jest nieco prostsze. Dzisiaj (1 sierpnia) po godz. 13:00 została otwarta zamknięta od maja 2016 r. ulica Ossowskiego, która przecina plac budowy stacji C17 Targówek. – Prace naziemne się zakończyły. To milowy krok w odtwarzaniu terenu – podkreśla Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy wykonawcy, firmy Astaldi.

Jak wyjaśnia wykonawca, ulica jest odbudowana już w docelowym kształcie, jeżeli chodzi o geometrię czy chodniki – z uwzględnieniem zmienionego projektu przebudowy tzw. obwodnicy Targówka, czyli Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej. – Oczywiście ulica jest otwarta na tzw. projekcie tymczasowym, bo są jeszcze płoty i wjazd na budowę – zaznacza Witczyński.

Ulica mogła być otwarta już w zeszłym roku, ale jej kształt – w związku ze wspomnianym projektem tzw. obwodnicy Targówka – uległ zmianie. – Od początku mówiliśmy, że możliwe było otwarcie w ubiegłym roku, ale pod warunkiem, że nie będziemy wprowadzać żadnych zmian w projekcie. Inwestycja jest realizowana w trybie buduj, co oznacza, że zamawiający musi wprowadzić zmianę na kontrakt. W przeciwnym razie nie moglibyśmy się rozliczyć, a inspektor nie odebrałby inwestycji z uwagi na niezgodność z projektem – wyjaśnia Mateusz Witczyński.

Na razie nie przewidziano zmian w komunikacji miejskiej. – Autobusy wrócą po otwarciu Trockiej. W tej chwili ulica Ossowskiego nic nam nie daje, jeżeli chodzi o układ komunikacyjny – mówi Tomasz Kunert, rzecznik ZTM Warszawa. – Mamy nadzieję otworzyć Trocką późną jesienią – deklaruje Mateusz Witczyński.

Obwodnica Targówka zmieni się w ramach inwestycji ZDM. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku oraz 140 nowych miejsc parkingowych. Chodniki zostaną wyremontowane, pojawią się też drogi rowerowe, ścieżka biegowa o nieutwardzonej nawierzchni, nowe latarnie LED-owe, ławki i stojaki rowerowe. Będzie też nowa zieleń w postaci 211 nowych drzew i 28 tys. krzewów. 

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5