Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Targówek: Rozpoczęły się wizyty odbiorowe nowych stacji

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-03 14:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Targówek: Rozpoczęły się wizyty odbiorowe nowych stacji
fot. WU
Rozpoczęły się kontrole służb wojewody na nowych stacjach metra na odcinku wschodnim-północnym II linii metra na Targówek. – Na dzień dzisiejszy jest realna szansa, przy współpracy z inwestorem i wykonawcą, by oddać dokument z pozwoleniem na użytkowanie do połowy tego miesiąca – mówi Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.

Budowa odcinka wschodniego-północnego II linii metra ze stacjami C16 Szwedzka, C17 Targówek Mieszkaniowy i C18 Trocka zakończyła się w maju. Aby mógł on zostać udostępniony pasażerom, służby wojewody muszą wydać pozwolenie na użytkowanie. Długi czas trwania formalności związanych z odbiorami był przedmiotem szeregu komentarzy.

Po spotkaniu wojewody mazowieckiego z Rafałem Trzaskowskim działania ws. odbioru nowych stacji przyspieszyły. – Współpraca ma rację bytu. Mam potwierdzenie, że wszystko idzie w dobrą stronę. Trwają przygotowania do pierwszych wizyt odbiorowych. Na dzień dzisiejszy jest realna szansa, przy współpracy z inwestorem i wykonawcą, by oddać dokument , który umożliwia odbiór i funkcjonowanie metra do połowy tego miesiąca – podkreśla Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.

Jak podkreśla wojewoda, współpraca wymaga partnera po drugiej stronie. – My jesteśmy gotowi w każdym momencie, traktując poważnie tak wielką inwestycję, być partnerem do jak najszybszego odbioru. Po rozmowie z prezydentem Trzaskowskim podjęliśmy decyzję co do działań, jest wymiana dokumentów, są uzupełniane na bieżąco – mówi wojewoda Sipiera.

Służby prasowe wojewody przekazały, że odbyły się już pierwsze wizyty inspektorów na terenie budowy metra. – Kontrola na stacji C17 Targówek Mieszkaniowy już się rozpoczęła. Byli już nasi kontrolerzy na stacji. Wszystko musi być dokładnie sprawdzone, to kwestia bezpieczeństwa – przekazuje Ewa Filipowicz, rzecznik wojewody. W tym tygodniu rozpocząć się tez mają kontrole trzech wentylatorni szlakowych.

Metro Warszawskie informuje, że uruchomienie przewozów będzie możliwe w terminie do 72 godzin od wydania pozwolenia na użytkowanie. Wiadomo już za to, jak po uruchomieniu metra zmieni się komunikacja autobusowa na Targówku, Bródnie i w Markach.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro na Bródno: Wracają tramwaje i św. Wincentego

Przestrzeń

Metro na Bródno: Wracają tramwaje i św. Wincentego

Redakcja 30 sierpnia 2019

Metro na Targówek: Są wstępne terminy kontroli na stacjach

Przestrzeń

Metro na Targówek: Są wstępne terminy kontroli na stacjach

Witold Urbanowicz 29 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5