Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Targówek z pozwoleniem na użytkowanie. Ruszy w niedzielę

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-09-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Metro na Targówek z pozwoleniem na użytkowanie. Ruszy w niedzielę
fot. WU
Piątek trzynastego okazał się szczęśliwy dla Metra Warszawskiego i mieszkańców stolicy. Zakończyły się odbiory odcinka wschodniego-północnego odcinka II linii metra na Targówek do stacji C18 Trocka. – Metro może teraz ruszyć, gdy tylko prezydent Warszawy podejmie taką decyzję – mówi Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki. Rafał Trzaskowski, dziękując wojewodzie za dobrą współpracę, poinformował, że otwarcie nastąpi w niedzielę 15 września.

Budowa ok. 3-kilometrowego odcinka wschodniego-północnego II linii metra na Targówek – ze stacjami C16 Szwedzka, C17 Targówek Mieszkaniowy i C18 Trocka – zakończyła się przed połową maja. Odbiory jednak dłużyły się – służby dopatrywały się braków i błędów w dostarczanej dokumentacji i składanych wnioskach. Pojawiały się jednak też opinie, że działania po stronie wojewody mają podłoże polityczne. Sipiera takie sugestie jednak odrzucał

Wreszcie, w II połowie sierpnia prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, spotkał się z wojewodą mazowieckim. Ustalono plan działań tak, aby wydanie pozwolenia na użytkowanie było możliwe do połowy września. Spotkanie przyniosło efekty. Od początku września nowe obiekty wizytował Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Kontrole zakończyły się pozytywnym efektem we wtorek 10 września. – To ogromna inwestycja. Składając deklarację, warunkowałem ją współpracą z miastem, inwestorem i wykonawcą. Wczoraj Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwolenie na użytkowanie dla sześciu obiektów (stacji i wentylatorni). Dzisiaj możemy ogłosić, że są one obowiązujące. Z tego można się bardzo cieszyć – mówi dziś Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.

Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie jest warunkowa, ale pozwala już na dopuszczenie do bezpiecznej eksploatacji. – Inwestor sam wskazał te warunki i ich terminowość. W terminie do 27 września 2019 r. powinien zostać dokonany demontaż obiektów zaplecza budowy. W terminie trzech lat od otrzymania decyzji powinny zostać wykonane niezbędne prace związane z doszczelnianiem korpusu stacji oraz tuneli, co jest związane z pracą konstrukcji. Kolejny warunek dotyczy zabezpieczenia miejsca kabli energetycznych pod bankomaty i biletomaty przed przystąpieniem do użytkowania. Niemniej metro pod względem technicznym jest dopuszczone do użytkowania – wskazuje Marzena Dębowska, Mazowiecki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Decyzje są teraz przekazywane miastu. – To mnóstwo dokumentów, teczek, map, projektów, które trzeba podstemplować. Na pewno zdążymy dzisiaj z ich przekazaniem – wskazuje Marzena Dębowska. – Codziennie jesteśmy w kontakcie. Nie ma już ryzyka, że coś może zostać zatrzymane. Obiekty są sprawdzone. Metro może już ruszać, jak tylko prezydent podejmie taką decyzję – mówi Zdzisław Sipiera.

Metro Warszawskie deklaruje, że nowe stacje mogłyby zostać udostępnione podróżnym w terminie do 72 godzin od wydania takiego dokumentu. Pasażerowie skorzystają z metra jeszcze przed upłynięciem tego terminu. – Metro dojechało na Targówek. Już dziś mogę zaprosić na niedzielę na otwarcie nowych stacji. Spotkamy się w niedzielę i za darmo będziemy mogli pojechać metrem. Podziękowania należą się wojewodzie za bardzo dobrą współpracę – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Pierwszy kurs zapowiadany jest po godz. 12:00. Przejazdy linią M2 w niedzielę będą bezpłatne.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro jedzie na Bródno. Trzy nowe stacje otwarte

Przestrzeń

Metro jedzie na Bródno. Trzy nowe stacje otwarte

Witold Urbanowicz 28 września 2022

Metro na Bródno ruszy w środę 28 września

Przestrzeń

Metro na Bródno ruszy w środę 28 września

Witold Urbanowicz 27 września 2022

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro jedzie na Bródno. Trzy nowe stacje otwarte

Przestrzeń

Metro jedzie na Bródno. Trzy nowe stacje otwarte

Witold Urbanowicz 28 września 2022

Metro na Bródno ruszy w środę 28 września

Przestrzeń

Metro na Bródno ruszy w środę 28 września

Witold Urbanowicz 27 września 2022

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5