Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Metro na Targówek: Dw. Wileński wciąż najpopularniejszy

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-09-26 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Targówek: Dw. Wileński wciąż najpopularniejszy
fot. MJ
W ciągu pierwszego tygodnia kursowania II linii metra na dłuższej trasie skorzystało z niej prawie 900 tysięcy pasażerów. To ponad 170 tysięcy więcej niż w podobnym okresie rok temu – bez nowych stacji. Palmę pierwszeństwa pod względem liczby pasażerów wciąż dzierży Dworzec Wileński. Szwedzka jest najspokojniejszym przystankiem, z niewielkim wykorzystaniem.

Od niedzieli 15 września pociągi drugiej linii metra dojeżdżają do stacji Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Dłuższa trasa metra zachęca do korzystania z podziemnej kolei – codziennie z linii M2 korzysta teraz niemal 150 tys. osób. A jeśli porównamy dane z analogicznym okresem w zeszłym roku, to okaże się, że pasażerów jest o ok. 20 proc. więcej. W tygodniu 17-23 września 2018 r. na wszystkie stacje linii M2 weszło 724 917 osób.

ZTM zebrał dane z bramek zliczających wejścia do stacji metra. W tygodniu po otwarciu trzech nowych stacji (czyli 16-22 września) z linii M2 skorzystało ponad 898 tys. pasażerów. W dni powszednie było to od 144 456 osób w czwartek 19 września do 149 226 podróżnych we wtorek 17 września; średnio daje to prawie 147 tys. pasażerów.

Najchętniej pasażerowie spośród nowych stacji korzystali z Trockiej, np. w poniedziałek 8 635 osób; w dni powszednie dało to średnio ok. 8 tys. pasażerów, a najrzadziej ze Szwedzkiej – średnio w dni powszednie to ok. 2,3 tys. osób. Najchętniej z całej drugiej linii metra pasażerowie korzystali ze stacji Dworzec Wileński (średnio w dni powszednie ponad 27 tys. wejść), ale z każdym dniem ZTM obserwuje zmniejszanie się liczby wchodzących na nią osób. Spadki mogą być jeszcze większe po wdrożeniu zmian w komunikacji autobusowej od najbliższego weekendu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ponad 150 tys. pasażerów II linii metra

Komunikacja

Ponad 150 tys. pasażerów II linii metra

Witold Urbanowicz 19 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5