Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro: Na stacji Świętokrzyska pojawi się nowe zadaszenie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-04-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Metro: Na stacji Świętokrzyska pojawi się nowe zadaszenie
mat. UM Warszawa
Przeszklone, nowoczesne i w kształcie litery M – takie będzie nowe zadaszenie nad wejściem na stację Świętokrzyska pierwszej linii metra. Prace rozpoczną się w środę 12 kwietnia i potrwają do połowy czerwca. W tym czasie wejście przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej będzie zamknięte.

To już druga niebieska, przeszklona tuba osłaniająca schody prowadzące do stacji Świętokrzyska linii M1, która zniknie z krajobrazu narożnika ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Trzy takie zadaszenia (trzecie wejście do metra M1 jest na wysokości ulicy Zielnej) pojawiły się tutaj wraz z otwarciem w maju 2001 roku odcinka pierwszej linii metra – od stacji Centrum do stacji Ratusz (dziś Ratusz Arsenał).

Na przestrzeni ostatnich lat narożnik, jak i same ulice – Marszałkowska i Świętokrzyska – zmieniły się nie do poznania. Jedno z wejść na stację drugiej linii zostało wkomponowane w parter nowego budynku Sezamu w połundiowo-wschodnim narożniku skrzyżowania. Kilka lat później, pod koniec 2021 roku, na przeciwległym rogu otwarto budynek biurowy Central Point. Schody do stacji M1 i windę przy ulicy Świętokrzyskiej inwestor ulokował w parterze gmachu.

„Emka” zamiast tuby

Teraz nadszedł czas na wymianę zadaszenia drugiego wejścia, przy ulicy Marszałkowskiej. Zajmie się tym także inwestor biurowca, spółka CP Development. W ciągu najbliższych tygodni niebieska tuba nad wejściem zostanie zdemontowana. Zastąpi ją nowe zadaszenie, nawiązujące wyglądem do tych nad wejściami na stacje drugiej linii metra. Na stalową konstrukcję w kolorze jasnoszarym zostanie nałożony szklany dach układający się w kształt litery M. Tafle szkła będą zadrukowane figurami geometrycznymi w kolorze żółtym. Skrajne szklane narożniki zostaną zaokrąglone. Jednocześnie wymienione zostaną elementy informacji wizualnej – nowe będą nawiązywały do stylistyki obowiązującej na drugiej linii metra.

Wygląd nowego zadaszenia został uzgodniony z Wydziałem Kształtowania Przestrzeni Publicznej Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta. Inwestycję sfinansuje spółka CP Development.Zamknięte wejście

Od poniedziałku, 12 kwietnia do połowy czerwca wejście nr 8 na stację pierwszej linii metra Świętokrzyska, przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej (od strony Marszałkowskiej) będzie niedostępne. Do dyspozycji pasażerów pozostaną dwa pozostałe zejścia – przy narożniku skrzyżowania ulicy Marszałkowskiej ze Świętokrzyską (w parterze biurowca) oraz przy ul. Zielnej. Prace potrwają około dwóch miesięcy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro: Odmalują Świętokrzyską

Przestrzeń

Metro: Odmalują Świętokrzyską

Witold Urbanowicz 21 lutego 2023

Prezydent Trzaskowski wstrzymuje modernizację reklam w metrze

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro: Odmalują Świętokrzyską

Przestrzeń

Metro: Odmalują Świętokrzyską

Witold Urbanowicz 21 lutego 2023

Prezydent Trzaskowski wstrzymuje modernizację reklam w metrze

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5