Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Metro na Mory: Odwołanie Chińczyków oddalone. Bliżej umowy z Astaldi i Gulermakiem

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-07-19 13:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Mory: Odwołanie Chińczyków oddalone. Bliżej umowy z Astaldi i Gulermakiem
fot. WU
Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła dzisiaj odwołanie chińskiej firmy Sinohydro od wyniku przetargu na projekt i budowę ostatniego, zachodniego odcinka II linii metra od stacji C4 Powstańców Śląskich do stacji C1 Połczyńska wraz z zapleczem na Morach. Tym samym zniknęła jedna z przeszkód przed podpisaniem umowy ze zwycięzcą przetargu – konsorcjum firm Astaldi i Gulermak.

Przedmiotem zamówienia jest projekt i budowa ostatniego, zachodniego odcinka II linii metra – od stacji C4 Powstańców Śląskich do stacji C1 Połczyńska wraz ze Stacją Techniczno-Postojową na Morach. Na 3,92-kilometrowym odcinku przewidziano trzy nowe stacje. Więcej o założeniach inwestycji – w tym wystroju – piszemy tutaj. W postępowaniu wpłynęły dwie oferty. Metro Warszawskie rozstrzygnęło przetarg w czerwcu, wybierając ofertę złożoną przez konsorcjum firm Astaldi i Gulermak za 1,623 mld zł brutto. Konieczne były jednak zmiany w budżecie miasta, gdyż obie oferty o ponad 400 mln zł przekraczały zaplanowaną kwotę.

Od wyniku przetargu odwołała się chińska firma Sinohydro, która domagała się wykluczenia oferty złożonej przez zwycięskie konsorcjum firm Astaldi i Gulermak. Chińczycy argumentowali, że włoska i turecka firmy zawarły niedozwolone antykonkurencykjne porozumienie – odwołujący twierdził, że firmy Astaldi i Gulermak złożyły ofertę jako konsorcjum, pomimo że byłyby w stanie samodzielnie złożyć oferty z realną szansą na wygranie przetargu, a tym samym wyeliminowali konkurencję pomiędzy sobą ze szkodą dla zamawiającego.

Dzisiaj (19 lipca) Krajowa Izba Odwoławcza zajęła się odwołaniem. Jak się dowiedzieliśmy, zostało ono oddalone z korzyścią dla Metra Warszawskiego. Chińczykom przysługuje jeszcze odwołanie do Sądu Okręgowego, które mogą złożyć w terminie siedmiu dni od otrzymania pisemnego uzasadnienia. Zanim Metro Warszawskie będzie mogło wybrać ofertę, przetarg musi przejść jeszcze kontrolę uprzednią prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro na Woli: Druga tarcza też drąży już ostatni odcinek

Przestrzeń

Metro na Woli: Druga tarcza też drąży już ostatni odcinek

Witold Urbanowicz 16 lipca 2018

Metro: Księcia Janusza z pierwszymi elementami sufitu

Przestrzeń

Metro: Księcia Janusza z pierwszymi elementami sufitu

Witold Urbanowicz 04 lipca 2018

Metro: Krystyna zaczęła drążyć swój ostatni odcinek na Woli

Przestrzeń

Metro: Krystyna zaczęła drążyć swój ostatni odcinek na Woli

Witold Urbanowicz 03 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5