Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Karolin: Trwa ponowa ocena oddziaływania na środowisko

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-06-01 12:48
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Karolin: Trwa ponowa ocena oddziaływania na środowisko
mat. Metro Warszawskie
Wciąż nie ma pozwoleń na budowę ostatniego, zachodniego odcinka II linii metra – między stacjami C4 Bródno i C1 Karolin. Trwa obecnie procedura ponownej oceny oddziaływania na środowisko.

Wciąż trwają przygotowania do budowy ostatniego, zachodniego odcinka II linii metra. Na 3,92-kilometrowym odcinku, od torów odstawczych za stacją C4 Powstańców Śląskich do stacji C1 Karolin wraz z zapleczem, STP Karolin (Mory), przewidziano trzy nowe stacje. Metro Warszawskie podpisało umowę w formule projektuj i buduj w listopadzie 2018 r. z konsorcjum Gulermak i Astaldi. Jego wartość to ok. 1,6 mld zł. Pierwotnie ustalono 48-miesięczny czas realizacji – do listopada 2022 r. – ale wykonawca wystąpił o wydłużenie harmonogramu realizacji prac o 18 miesięcy – do maja 2024 r. Budowniczowie wskazują tutaj przedłużające się procedury formalne i rozbieżności projektowe.

W listopadzie i grudniu zeszłego roku wykonawca złożył komplet dokumentów o wydanie pozwoleń na budowę. Dotyczą one trzech stacji C1 Karolin, C2 Chrzanów, C3 Lazurowa, dwóch wentylatorni V1 i V2, szybu demontażowego tarczy, STP Karolin orz budynku ekspedycji ZTM na pętli Os. Górczewska.

Obecnie cały czas trwa postępowanie o wydanie pozwoleń. – Strony postępowania zostały powiadomione o wszczęciu postępowania ws. powyższych wniosków w drodze publicznych obwieszczeń w prasie oraz na tablicach ogłoszeń zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Następnie wszystkie wnioski zostały przekazanie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) w celu przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko na wniosek inwestora. Termin wydania decyzji jest uzależniony od przeprowadzenia ponownej oceny przez RDOŚ – informuje zespół prasowy wojewody mazowieckiego.

Konieczność przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko – w ramach uzyskiwania pozwoleń na budowę – wynika z prawomocnej decyzji środowiskowej. Według naszych informacji decyzje i pozwolenia dla odcinka zachodniego II linii spodziewane są w tym momencie na jesieni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro na Bemowo i Bródno: Coraz więcej torowiska

Przestrzeń

Metro na Bemowo i Bródno: Coraz więcej torowiska

Redakcja 21 maja 2021

Metro na Bemowo: Zamiast ronda skrzyżowanie

Przestrzeń

Metro na Bemowo: Zamiast ronda skrzyżowanie

Redakcja 19 maja 2021

Metro na Karolin: Pierwsze wycinki i wniosek o środki z KPO

Komunikacja

Metro na Karolin: Pierwsze wycinki i wniosek o środki z KPO

Witold Urbanowicz 02 marca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5