Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Bródno: Zamknięcie Kondratowicza dwa tygodnie później – od marca

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-02-11 16:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Bródno: Zamknięcie Kondratowicza dwa tygodnie później – od marca
mat. UM Warszawa
Przesuwa się wdrażanie projektów zmienionej organizacji ruchu na Bródnie na czas budowy kolejnego odcinka II linii metra. Ulica Kondratowicza zostanie zamknięta dwa tygodnie później – w weekend 1-3 marca. Przyczyną zmian są m.in. zmienne warunki pogodowe.

Bródno szykuje się na duże utrudnienia związane z rozpoczęciem budowy kolejnego, wschodniego-północnego odcinka II linii metra II linii metra od stacji C18 Trocka do stacji C21 Bródno. Zmiany, z uwagi na ich ogromny zakres, rozdzielono na trzy weekendy lutego. W pierwszej kolejności przewidziano budowę ronda u zbiegu Matki Teresy Kalkuty i Chodeckiej, a także dobudowę bus pasów. Kulminacją utrudnień miało być zamknięcie ulicy Kondratowicza w rejonie budowy dwóch stacji od weekendu 15-17 lutego.

Wprowadzenie docelowej organizacji ruchu na czas budowy zajmie jednak więcej czasu. Jak informuje wykonawca, zamknięcie Kondratowicza zostało przesunięte o dwa tygodnie i nastąpi w weekend 1-3 marca. Jedną z przyczyn są warunki pogodowe. – To powoduje brak możliwości bezpiecznego wdrożenia organizacji ruchu. Doświadczamy teraz dużych amplitud temperatur – od minus ośmiu do plus ośmiu stopni – często w ciągu jednego dnia. W takich warunkach nie jesteśmy w stanie wdrożyć nowych oznaczeń poziomych – wyjaśnia Bartosz Sawicki, rzecznik wykonawcy, firmy Gulermak. Przy takich wahaniach temperatur oznaczenia nie utrzymują się na nawierzchni jezdni.

Kolejna kwestia to zmiany projektowe po spotkaniach z mieszkańcami. – Dostaliśmy dużo informacji zwrotnej na temat chociażby miejsc parkingowych. Ostatnie zmiany do projektu wprowadzaliśmy pod koniec stycznia. Potrzeba czasu na wdrożenie zmienionego projektu – dodaje Sawicki.

Jak informuje wykonawca, obecnie na ul. Matki Teresy z Kalkuty na odcinku od ul. Chodeckiej do ul. Św. Wincentego trwają prace przy poszerzeniu jezdni i wytyczeniu dodatkowych buspasów w obydwu kierunkach. Jednocześnie na skrzyżowaniu z Chodecką powstaje rondo. W związku z pracami zamknięta jest Matki Teresy z Kalkuty od Chodeckiej do Św. Wincentego. Utrudnienia w tym rejonie potrwają do 23 lutego.

Gulermak podaje też, że trwają zaawansowane roboty przy budowie pasy dla autobusów (tylko w jednym kierunku) na ulicach: Chodeckiej (od Krasiczyńskiej w kierunku Matki Teresy z Kalkuty), Łojewskiej (w kierunku Łabiszyńskiej) oraz Wyszogrodzkiej i Bartniczej (w kierunku Wysockiego). W środę 13 lutego zostanie wdrożona czasowa organizacja ruchu z wytyczonymi buspasami dla ulic Bartniczej, Wyszogrodzkiej oraz Chodeckiej na odcinku od ul. Kondratowicza do ul. Matki Teresy z Kalkuty. Z kolei w piątek – 15 lutego zostanie wdrożona czasowa organizacja ruchu z pasami dla autobusów dla ulic Łojewskiej i Chodeckiej na odcinku od ul. Kondratowicza do ul. Krasnobrodzkiej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Na Targówek wjechał pierwszy testowy pociąg metra

Komunikacja

Na Targówek wjechał pierwszy testowy pociąg metra

Witold Urbanowicz 29 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5