Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Bródno: Wracają tramwaje i św. Wincentego

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-08-30 11:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Bródno: Wracają tramwaje i św. Wincentego
fot. Metro Warszawskie
W niedzielę 1 września, późnym wieczorem w rejonie budowanej stacji metra C20 Kondratowicza powróci ruch na ul. św. Wincentego. Od poniedziałku 2 września powrócą z kolei tramwaje na Rembielińską.

W niedzielę, 1 września, ok. godz. 22.00 wykonawca II linii metra na Bródnie przywróci ruch na ul. św. Wincentego przy skrzyżowaniu z ul. Kondratowicza (od strony ul. Matki Teresy z Kalkuty). Przez ostatnie tygodnie trwała tam budowa przejścia podziemnego łączącego przyszłą stację z planowanymi przystankami tramwajowymi. Dzięki temu powstanie tu wygodny węzeł przesiadkowy. Od niedzieli, tak jak przed wakacjami, osoby jadące ul. św. Wincentego od strony Białołęki będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo (utrzymany pozostaje dojazd do stacji paliw) lub lewo – prosto będą mogły pojechać tylko autobusy, taxi, MTON i pojazdy służb miejskich. Z kolei jadący ul. Kondratowicza od strony Młodzieńczej będą musieli skręcić w prawo w kierunku Trasy Toruńskiej (skręt w lewo jest możliwy tylko dla autobusów, taksówek, MTON i pojazdów służb miejskich).

Od poniedziałku, 2 września, (linie nocne od nocy z 1 na 2 września) autobusy linii: 112, 120, 126, 145, 240, 327, N11 będę w obu kierunkach przejeżdżały na wprost przez skrzyżowanie ulic św. Wincentego i Kondratowicza. Autobusy linii N12 będą kończyły trasę na pętli Targówek. Zlikwidowana zostanie linia Z12, a na ulice ponownie wyjadą autobusy z numerem 412 na wyświetlaczach. Uruchomiony zostanie nowy przystanek św. Wincentego 51, który znajdzie się przy ulicy św. Wincentego, przed skrzyżowaniem z ulicą Kondratowicza, w kierunku ul. Matki Teresy z Kalkuty. Dzięki temu mieszkańcy okolicznych bloków będą mieli bliżej do autobusów komunikacji miejskiej.

Od poniedziałku, 2 września, tramwaje ponownie będą jeździły ul. Rembielińską. Na wysokości skrzyżowania z ul. Kondratowicza, po wschodniej stronie, zostało już wybudowane tymczasowe torowisko, dzięki któremu składy ominą plac budowy stacji metra Bródno. Wieczorem w niedzielę, 1 września, przestaną kursować tramwaje linii 3, a rozjazd nakładkowy przy ul. Poborzańskiej zostanie rozebrany. Od poniedziałkowego poranka, 2 września, tramwaje linii: 1, 4, 25, 41 i 73 wrócą na swoje podstawowe trasy, a linii 71 i 74 oraz autobusy linii Z-1 przestaną kursować.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro na Targówek: Są wstępne terminy kontroli na stacjach

Przestrzeń

Metro na Targówek: Są wstępne terminy kontroli na stacjach

Witold Urbanowicz 29 sierpnia 2019

Metro na Targówek: Ostatnie poprawione dokumenty 29 sierpnia

Komunikacja

Metro na Targówek: Ostatnie poprawione dokumenty 29 sierpnia

Witold Urbanowicz 28 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5