Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Bródno: Jest jedno z siedmiu pozwoleń

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-09-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Metro na Bródno: Jest jedno z siedmiu pozwoleń
fot. MWstacja C20 Kondratowicza
Na początku tygodnia – 5 września – wojewoda mazowiecki wydal pierwsze pozwolenie na użytkowanie dla obiektów odcinka wschodniego-północnego II linii metra na Bródno. Chodzi o stację Kondratowicza. Jednocześnie w mijającym tygodniu zostało wydane przedostatnie pozwolenie na budowę dla odcinka zachodniego II linii metra na Karolin.

Jak pisaliśmy, budowa odcinka wschodniego-północnego II linii metra od stacji C18 Trocka do stacji C21 Bródno dobiegła końca. Jeszcze 25 lipca – przed sierpniowym terminem zakończenia robót, wynikającego z aneksu do kontraktu – inwestor złożył wniosek o pozwolenie na użytkowanie dla stacji C20 Kondratowicza w ciągu ul. Kondratowicza, przy urzędzie dzielnicy Targówek. Budowa tego przystanku od dawna była najbardziej zaawansowana.

Wniosek został doprecyzowany i uzupełniony 28 lipca i 3 sierpnia. Na tej podstawie 8 sierpnia i 2 września odbyły się obowiązkowe kontrole Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Nie stwierdzono uchybień, które uniemożliwiałyby wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. To zostało wydane 5 września.

To pierwsze z siedmiu pozwoleń, które musi uzyskać Metro. Pozostałe dotyczą dwóch stacji (C19 Zacisze, C21 Bródno), trzech odcinków tunelowych z wentylatorniami szlakowymi oraz szybu demontażowego. – Pracujemy z inspektorami, spodziewamy się w najbliższych dniach obowiązkowych kontroli – mówi Bartosz Sawicki, rzecznik wykonawcy, firmy Gulermak.

Tym razem – po doświadczeniach z nerwowym otwieraniem zachodniego odcinka II linii metra na Bemowo – strony są powściągliwe w podawaniu i deklarowaniu jakichkolwiek terminów. Na chwilę obecną wiadomo, że otwarcie nowych stacji jest możliwe w II połowie września.

Jednocześnie 8 września wojewoda wydał pozwolenie na budowę dla obiektów ostatniego, zachodniego odcinka II linii metra na Karolin. Dotyczy ona wentylatorni szlakowej V02 przy Sochaczewskiej. To już ósme pozwolenie z dziewięciu wymaganych. Brakuje jeszcze pozwolenia dla Stacji Techniczno-Postojowej Karolin. Inwestycja jest realizowana w formule projektuj i buduj w oparciu o kontrakt z 2018 r. Aby – po wydaniu ostatniego pozwolenia – mogły wystartować prace, wpierw miasto musi się dogadać z wykonawcą, firmą Gulermak, w sprawie pokrycia rosnącej różnicy w kosztach.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5