Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro na Bemowo: Ulrychów wypełnia się miedzią

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-12-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Nie tylko stacja Bemowo, ale i Ulrychów zapełnia się elementami docelowego wystroju. Perforowana blacha na ścianach zatorowych przybiera już charakterystyczną miedzianą, zielonkawą barwę. Pasażerowie mają skorzystać z dwóch nowych stacji odcinka zachodniego II linii, łączącego Wolę i Bemowo, w II połowie przyszłego roku.

Powstające stacje będą podobne w wystroju – z drobnymi różnicami. Posadzki są wykładane granitem, natomiast przy schodach znajdą się kolorowe mozaiki. Na ścianach zatorowych kładzione są panele z perforowanej blachy, które układają się w ostro zakończone fale. Na stacji C4 Bemowo wykonane są one z kortenu, czyli materiału, który z czasem przybierze charakterystyczną rdzawą barwę (zdjęcia zamieszczaliśmy tutaj). Na stacji C5 Ulrychów stosowana jest zaś blacha miedziana, która już teraz ma zielonkawy odcień. Różnice są też w wykończeniu sufitów. W obu przypadkach stosowane są kwadratowe kasetony. Na Bemowie blaszane elementy układane są skośnie, natomiast na Ulrychowie kasetony z laminatu wiszą równolegle względem toru. W obu przypadkach mają one czekoladowy odcień.

Za projekt stacji odpowiada pracownia architekta Andrzeja Chołdzyńskiego. Ma on na swoim koncie projekty stacji Plac Wilsona, Wawrzyszew i Młociny na I linii, a także stacji centralnego odcinka II linii. Znajdziemy więc tutaj kilka charakterystycznych elementów, jak np. elementy wystroju ułożone w fale, korten, tynki akustyczne w formie baranka czy kamienne mozaiki przy schodach.

Jak podaje wykonawca, firma Gulermak, na obu stacjach roboty są mocno zaawansowane. Na Ulrychowie ułożono już 85% kamienia na peronie, niemal w całości wykonano podkonstrukcje ścian zatorowych, które w połowi e pokryte są docelowymi panelami. Podwieszane sufity są gotowe w 85%. Niemal w całości obłożono też granitem ściany schodów. Zamontowano już wszystkie windy i schody, w 95% ułożono trasy kablowe. Trwa montaż instalacji systemów pomiarowych i zasilających. Na peronie stacji Bemowo prace przy posadzkach są zaawansowane w 86%. Wykonano już 95% sufitów podwieszanych, szybko postępują prace przy ścianach zatorowych. Zamontowano już wszystkie schody ruchome oraz część wind, gotowe są też trasy kablowe. Niemal w całości gotowe są tynki akustyczne (baranek) na stropie antresoli. W części torów odstawczych trwają intensywne prace instalacyjne.

Na odcinku zachodnim II linii metra, liczącym ok. 2 km, znajdą się dwie stacje – C5 Ulrychów, położona w ciągu ul. Górczewskiej na wysokości Wola Parku i C4 Bemowo, zlokalizowana pod Górczewską po wschodniej stronie skrzyżowania z Powstańców Śląskich. Wyjścia ze stacji będą prowadziły na wszystkie narożniki i przystanki tramwajowe. Za stacją C4 znajdują się tory przeglądowe i odstawcze dla pociągów metra. Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak i Astaldi. Wykonawca otrzyma za zrealizowanie inwestycji 959,3 mln zł. Prace, zgodnie z aneksem, mają zakończyć się w okolicach połowy lipca 2022 r. Otwarcie nastąpi po odbiorach – wstępnie podawany jest wrzesień 2022 r.


Stacja C4 Bemowo, fot. Gulermak
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Mimo zapowiedzi betoniarnia dalej blokuje budowę metra

Przestrzeń

Mimo zapowiedzi betoniarnia dalej blokuje budowę metra

Witold Urbanowicz 14 września 2023

Właściciel betoniarni ma dobrowolnie przekazać grunty pod metro

Przestrzeń

Metro na Karolin. Kolejne zmiany na Górczewskiej i Połczyńskiej

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Mimo zapowiedzi betoniarnia dalej blokuje budowę metra

Przestrzeń

Mimo zapowiedzi betoniarnia dalej blokuje budowę metra

Witold Urbanowicz 14 września 2023

Właściciel betoniarni ma dobrowolnie przekazać grunty pod metro

Przestrzeń

Metro na Karolin. Kolejne zmiany na Górczewskiej i Połczyńskiej

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5