Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Metro na Bemowo i Bródno: ZTM zaktualizuje 888 tablic i schematów na stacjach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-04-28 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Bemowo i Bródno: ZTM zaktualizuje 888 tablic i schematów na stacjach
fot. Awizonosz
Zarząd Transportu Miejskiego musi uaktualnić informację pasażerską na I i II linii w związku z planowanym otwarciem dwóch stacji na odcinku zachodnim i trzech na odcinku wschodnim-północnym. W sumie musi zostać wydrukowanych 888 informacji i schematów. Niezależnie od trwającego przetargu konieczna jest też aktualizacja schematów w pociągach metra.

Przedmiotem zamówienia, rozpisanego przez ZTM, jest aktualizacja systemu informacji wizualnej na stacjach I i II linii metra w związku z planowanym oddaniem do ruchu stacji. Na I linii wymienione zostaną wyłącznie mapy i schematy. Na II linii zakres prac jest większy: dochodzą bowiem linijki z trasą (tzw. choinki) oraz tablice kierunkowe. W sumie to 888 różnych tablic, map i schematów o łącznej powierzchni ok. 668 m2.

Usługa ma zostać wykonania do końca września. Prace związane z demontażem nośników bądź aktualizacją treści w nośnikach znajdujących się nad ciągami pieszymi bądź w skrajni mogą być wykonywane wyłącznie w przerwie nocnej.

Wczoraj (26 kwietnia) minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie firma Reklama i Projekt Renata Sosnowik-Bęza z Piastowa z ofertą na kwotę 214 tys. zł, co mieści się w założeniach finansowych ZTM.

Przetargiem nie jest objęta aktualizacja schematów w pociągach metra. W sumie w wagonach znajduje się 3600 „choinek” z trasą (nad drzwiami, osiem na wagon), do tego dochodzą schematy z komunikacją szynową.

Otwarcie odcinka zachodniego ze stacjami Ulrychów i Bemowo może nastąpić już w czerwcu, a wschodniego-północnego ze stacjami Zacisze, Kondratowicza i Bródno we wrześniu. W najbliższych dniach na II linii nastąpi częściowa przerwa w ruchu – odcinek od Ronda Daszyńskiego do Księcia Janusza będzie zamknięty w związku z podłączaniem nowych stacji. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5