Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Metro na Bemowo: Coraz bliżej końca zmian na Górczewskiej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
16-11-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Metro na Bemowo: Coraz bliżej końca zmian na Górczewskiej
fot. Infoulice
Wielkimi krokami zbliża się finisz prac na powierzchni przy budowie II linii metra na Bemowie. We wtorek, 16 listopada, wykonawca wprowadzi zmianę w ruchu na odcinku od ul. Konarskiego do ul. Góralskiej. Wróci możliwość jazdy ul. Górczewską na Bemowo.

Od wtorku, 16 listopada, od ok. godz. 22.00 czynne będą już obie jezdnie ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Konarskiego do ul. Góralskiej. Ruch na nich będzie odbywał się zgodnie ze przeznaczeniem, tj. jezdnią północną pojadą kierowcy poruszający się w kierunku Bemowa, a południową – w stronę centrum. Z ruchu będą jeszcze wyłączone skrajne lewe pasy obydwu jezdni, wzdłuż pasa dzielącego.

Jezdnia południowa

Na jezdni w kierunku centrum dostępne będą dwa pasy ruchu, z czego jeden wyłącznie dla pojazdów ZTM, MTON, TAXI i motocykli.

W rejonie wyjazdu z osiedla ul. Górczewska 181 zlikwidowane zostanie tymczasowe przejście dla pieszych i sygnalizacja świetlna. Przywrócone będzie rozwiązanie sprzed budowy metra, tj. przejście dla pieszych znajdzie się przed wiaduktem nad torami kolejowymi, a wjazd na osiedle możliwy będzie wyłącznie dla jadących od strony Bemowa, z kolei wyjazd będzie w prawo na ul. Górczewską.

Za wjazdem na osiedle ul. Górczewska 181 dostępne będą trzy pasy ruchu, ale skrajny prawy pas będzie przeznaczony wyłącznie do skrętu w prawo do centrum handlowego. Dalej znowu będą dwa pasy.

Wprowadzona zostanie już docelowa organizacja ruchu dla obsługi ul. Białowiejskiej, Szańcowej, Mrocznej i Przanowskiego. Dojazd do posesji zlokalizowanych wzdłuż tych ulic możliwy będzie jezdnią południową od strony Bemowa. Wyjazd – w prawo na ul. Górczewską w stronę centrum.

Na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i wyjazdu z centrum handlowego (na wysokości ul. Krępowieckiego) kierowcy będą mieli możliwość skrętu w lewo do sklepu lub jazdy prosto (po jednym pasie dla każdej relacji).Tymczasowy łącznik pomiędzy ul. Krępowieckiego i ul. Górczewską zostanie rozebrany.

Jezdnia północna

Pierwsze zmiany w ruchu na północnej jezdni ul. Górczewskiej zostaną wprowadzone już na skrzyżowaniu z ul. Księcia Janusza. Miejsce zarezerwowane dla autobusów zostanie przeniesione na skrajny prawy pas. Na wysokości ul. Krępowieckiego dostępne będą dwa pasy ruchu: jeden, z którego będzie można skręcić w prawo do centrum handlowego(prosto będą mogły z niego pojechać pojazdy ZTM, MTON, TAXI i motocykle); drugi pas przeznaczony będzie do jazdy prosto. Zniesione zostaną ograniczenia jazdy prosto w kierunku Bemowa. Dalej w kierunku Bemowa ruch będzie odbywał się po trzech lub dwóch pasach ruchu, z których jeden zostanie przeznaczony na buspass. Przed skrzyżowaniem z ul. S. Konarskiego jezdnia ul. Górczewskiej będzie zwężona do dwóch pasów. Na wysokości Os. Przyjaźń zostanie przywrócone docelowe przejście dla pieszych, funkcjonujące w tym miejscu przed budową.

Komunikacja

Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanku Białowiejska 01, zlokalizowanego ok. 100 m przed poprzednią lokalizacją. Numer przystanku Grodkowska 52 ulegnie zmianie na 02. Zlikwidowany zostanie tymczasowy przystanek Białowiejska 51.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Warszawa: Górczewska po przebudowie oficjalnie otwarta

Przestrzeń

Warszawa: Górczewska po przebudowie oficjalnie otwarta

Witold Urbanowicz 27 lipca 2020

Metro oddaje Górczewską nad stacją Młynów

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Warszawa: Górczewska po przebudowie oficjalnie otwarta

Przestrzeń

Warszawa: Górczewska po przebudowie oficjalnie otwarta

Witold Urbanowicz 27 lipca 2020

Metro oddaje Górczewską nad stacją Młynów

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5