Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Metro Moskiewskie kupuje 1360 wagonów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-06-24 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro Moskiewskie kupuje 1360 wagonów
fot. Mos.ru
Przedsiębiorstwo Moskowskij Mietropololiten rozpisało przetarg na dostawy 1360 wagonów. Dostawy rozplanowano do roku 2023 r. Nowe wagony zostaną skierowane do obsługi trzech linii.

Dostawy 1360 wagonów „nowego pokolenia” zaplanowano w latach 2020-2023 r. Obsłużą one nowo budowane linie, a także zastąpią tabor eksploatowany na istniejących liniach. Przede wszystkim nowe składy zostaną wprowadzone do ruchu na liniach Kolcewaja, Kałużsko-Riżskaja oraz Balszaja Kolcewaja.

Pociągi charakteryzować się będą większą pojemnością – każdy z nich pomieści ponad 2,2 tys. osób. Nowe wagony mają być bardziej nowoczesne niż obecnie wprowadzone do ruchu wagony serii Moskwa. Priorytetem jest, jak zapewnia spółka, komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Dlatego też szczególną uwagę poświęcono systemom dezynfekcji powietrza i kontroli temperatury w pojeździe czy redukcji hałasu i wibracji. W systemach klimatyzacji będą wykorzystywane lampy ultrafioletowe, niszczące bakterie i wirusy.

W każdym pociągi znajdzie się więcej monitorów, ponad 360 sztuk portów USB do ładowania urządzeń mobilnych. Szerokość przejść między wagonami zwiększy się z 1 m do 1,6 m, a drzwi – z 1,4 do 1,6 m. Po raz pierwszy pociągi zostaną wyposażone w szerokie boczne wyświetlacze.

Moskwa sukcesywnie modernizuje swój tabor. Od 2017 r. do ruchu wprowadzane są składy serii Moskwa (81-765/766/767). Nowe pociągi pozwoliły na wycofanie w tym roku wagonów serii Jeż3 (Еж-3) i Jem508T (Ем-508Т), kursujących jeszcze od lat 70. i kursujących do niedawno po linii Tagansko-Krasnopriesnienskaja. Jak podaje Moskwa, celem jest wymiana 80% taboru w perspektywie do 2023 r. Średnia wieku eksploatowanych pociągów spadnie wówczas do 7 lat. 

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Moskwa czasowo zniosła bilety ulgowe

Komunikacja

Moskwa czasowo zniosła bilety ulgowe

Witold Urbanowicz 29 marca 2020

Moskiewski Pierścień Centralny: Rewolucja komunikacyjna

Komunikacja

Moskiewski Pierścień Centralny: Rewolucja komunikacyjna

Witold Urbanowicz 17 sierpnia 2017

Moskwa otwiera kolejową linię obwodową. Rewolucja w mieście

Komunikacja

Moskwa otwiera kolejową linię obwodową. Rewolucja w mieście

Witold Urbanowicz 10 września 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5