Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Metro: Mniej zatrzymań schodów. Zabezpieczenia działają?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-02-13 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Mniej zatrzymań schodów. Zabezpieczenia działają?
fot. WU
Jak przekonuje Metro Warszawskie, dodatkowe zabezpieczenie przycisku zatrzymania schodów przynosi efekty. Z zestawienia udostępnionego przez spółkę wynika, że znacząco zmalała liczba przestojów schodów ruchomych.

Bolączką warszawskiego metra i problemem, na który często zwracali uwagę pasażerowie, były częste i długie przestoje schodów ruchomych. Spółka Metro Warszawskie wskazywała, że przyczyną istotnej części przestojów jest nieuzasadnione wykorzystywanie przycisków awaryjnego zatrzymana schodów. Jak wyliczał przewoźnik, w 2018 r. odnotowano 9,5 tys. przypadków użycia przycisku STOP.

Nieuzasadnione zatrzymanie schodów nie tylko jest uciążliwe dla innych użytkowników metra, ale wpływa też na sam mechanizm schodów. Aby walczyć z tym zjawiskiem, spółka zdecydowała się zabezpieczyć urządzenia. Przyciski STOP zostały schowane pod klapką, połączoną z sygnałem dźwiękowym. – Rozwiązanie zastosowane na schodach znajdujących się na M2 zostało zatwierdzone przez Transportowy Dozór Techniczny – wskazuje Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

W sumie na II linii znajduje się 96 ciągów schodów ruchomych. W nowe zabezpieczenia wyposażono 13 urządzeń. – Instalację systemu rozpoczęliśmy od biegów, na których dochodziło do najczęstszych wyłączeń – mówi Bartoń. Spółka udostępniła też statystyki, które wskazują, że nowe zabezpieczenia w dużej mierze spełniają swoją rolę.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec w Katowicach wreszcie z działającymi schodami

Przestrzeń

Dworzec w Katowicach wreszcie z działającymi schodami

Witold Urbanowicz 04 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5