Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Metro ma komplet dokumentów. Otwarcie w niedzielę?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-03-06 11:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro ma komplet dokumentów. Otwarcie w niedzielę?
fot. WU
Instytut Kolejnictwa wydał już opinie dla systemu ograniczania prędkości. – Oznacza to, że mamy wszystkie niezbędne dokumenty – informuje Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta. Centralny odcinek II linii metra zostanie otwarty w niedzielę?

Zniknęły już wszelkie formalne przeszkody przed otwarciem centralnego odcinka II linii metra. – Instytut Kolejnictwa stwierdził sprawność systemu ograniczenia prędkości, co oznacza, że mamy wszystkie niezbędne dokumenty – informuje Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta.

Testy systemu, które zakładały 5 tys. km jazd bez awarii dla systemu, zakończyły się w czwartek. Metro czekało jeszcze na dokument Instytutu Kolejnictwa, potwierdzający poprawność działania systemu SOP-3 na centralnym odcinku II linii metra.

Ratusz nie podał jeszcze oficjalnie terminu otwarcia. Na chwilę obecną, według pojawiających się informacji, miałoby to nastąpić w niedzielę 8 marca. – Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że niedziela jest możliwym dniem, kiedy rusza druga linia metra – powiedział Radiu Dla Ciebie Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy.

Centralny odcinek II linii metra o długości 6 km składa się z siedmiu przystanków. Kontakt z wykonawcą – konsorcjum firm Astaldi, Gülermak i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które utworzyły spółkę cywilną AGP Metro – na projekt i budowę podpisano 28 października 2009 r. Budowa rozpoczęła się jesienią 2010 r. i miała się zakończyć na przełomie października i listopada 2013 r. Zgodnie z podpisanym aneksem, na bazie udokumentowanych przestojów na budowie nie z winy wykonawcy (niewybuchy, niezinwentaryzowane instalacje podziemne itp.). termin ten przesunięto o 11 miesięcy. Prace formalnie zakończyły się 30 września ub.r. Od tamtej pory trwały odbiory i testy. Wpierw inwestycję sprawdzało Metro Warszawskie, następnie wkroczyły służby zewnętrzne (Straż Pożarna, Sanepid, Inspekcja Pracy). Na przełomie stycznia i lutego kontrole rozpoczął natomiast WINB, który wydaje ostateczną zgodę na użytkowanie. Pierwotnie włodarze zapowiadali, że inwestycja zostanie oddana w połowie grudnia. Jednak 2 grudnia 2014 r. na stacji C-9 Rondo Daszyńskiego doszło do pożaru części akumulatorów zasilania awaryjnego, co – jak przekonywał Ratusz – wymusiło wydłużenie okresu testów i odbiorów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rozbudowa metra ruszy w majówkę. Pierwsze działki przekazane

Przestrzeń

Rozbudowa metra ruszy w majówkę. Pierwsze działki przekazane

Witold Urbanowicz 31 marca 2016

Wszystkie grzechy II linii metra

Przestrzeń

Wszystkie grzechy II linii metra

Witold Urbanowicz 13 marca 2016

Metro wyrusza na Targówek. Umowa na budowę podpisana

Przestrzeń

Metro wyrusza na Targówek. Umowa na budowę podpisana

Witold Urbanowicz 11 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5