Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Metro: Lektor Jasieński zostaje... częściowo

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
22-06-2015
Ostatnia modyfikacja:
02-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Metro: Lektor Jasieński zostaje... częściowo
fot. Adamon, lic. CC 3.0/GNUmetro
ZTM w Warszawie poinformował, że głosem I linii pozostanie Ksawery Jasieński. Na razie jednak tylko w starszych pociągach – serii 81 i Alstom Metropolis. W pociągach Inspiro zapowiadać będzie Maciej Gudowski.

Po otwarciu II linii metra ZTM zapowiedział ujednolicenie komunikatów na I linii metra. Problemem, na co zwracali uwagę pasażerowie, stała się wciąż rosnąca liczba różnych głosów czytających komunikaty. Było to szczególnie widoczne w składach Inspiro, w których Ksawery Jasieński czytał nazwy stacji, syntezator mowy informował o stronie otwarcia drzwi, dziennikarz Jakub Sito po polsku i angielsku informował o przesiadkach na kolej. Wgrano również zapowiedzi Tomasza Knapika oraz innego lektora angielskiego, znanego z II linii, o możliwości przesiadki na II linię. W ramach ujednolicenia rozważano nawet wycofanie dobrze przyjmowanych i popularnych wśród pasażerów zapowiedzi lektora Ksawerego Jasieńskiego.

Warszawski ZTM poinformował właśnie, że głosem I linii pozostanie — ku uciesze pasażerów — Ksawery Jasieński. Będzie zapowiadał stacje oraz wygłaszał wszystkie komunikaty specjalne. W wyniku „ujednolicenia” zapowiedzi Jasieńskiego znikną jednak... z pociągów Inspiro, jeżdżących na I linii. Jak zapewnia ZTM, w składach tych — z racji tego, że kursują zarówno po I, jak i II linii, nie ma możliwości przełączania między głosami. Póki co wszystkie komunikaty po polsku będzie wygłaszać Maciej Gudowski, który jest głosem II linii.

- Jest to etap przejściowy. Docelowo myślę, że uda nam się ten problem wspólnie z Metrem Warszawskim jakoś rozwiązać i również w pociągach Inspiro na I linii będzie można głos Ksawerego Jasieńskiego wprowadzić - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

 Komunikaty po angielsku będzie czytał native speaker znany z II linii. Zmiany, wraz z wprowadzeniem dobranych komunikatów Jasińskiego, będą wdrażane sukcesywnie.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro ma problem z rozkładem. Wypadają pociągi

Komunikacja

Metro ma problem z rozkładem. Wypadają pociągi

Witold Urbanowicz 10 listopada 2022

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro ma problem z rozkładem. Wypadają pociągi

Komunikacja

Metro ma problem z rozkładem. Wypadają pociągi

Witold Urbanowicz 10 listopada 2022

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5