Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Metro. Komplet dokumentów dla odcinka wschodniego. Jutro umowa

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
10-03-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Metro. Komplet dokumentów dla odcinka wschodniego. Jutro umowa
mat. prasowemetro
Metro Warszawskie otrzymało dziś (10 marca) wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę dla obiektów wschodnio-północnego odcinka II linii metra na Targówek (w ramach I etapu rozbudowy – odcinków 3+3). Jutro zostanie podpisana umowa z wykonawcą, włoską firmą Astaldi. Prace będą mogły rozpocząć się w tym półroczu.

– Jutro podpisujemy kontrakt na budowę części II linii metra – zapowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Metro przygotowuje się do rozbudowy II linii metra w obu kierunkach w ramach tzw. odcinków 3+3, zakładających realizację po trzy stacje w kierunku zachodnim, na Wolę i wschodnio-północnym, na Targówek. Odcinki te procedowane są niezależnie. Na wykonawcę odcinka zachodniego wybrano firmę Gulermak, a na wschodnio-północnego Astaldi. Obie razem realizowały centralny odcinek II linii metra, który działa już od roku.

Umów z wykonawcami jeszcze nie podpisano. Wpierw Metro musi zebrać pozwolenia na budowę dla stacji i wentylatorni nowych odcinków. Dzisiaj (10 marca) wojewoda mazowiecki wydał ostatnie pozwolenia na budowę dla odcinka wschodnio-północnego na Targówek. To otwiera drogę do podpisania umowy z wykonawcą. Władze Warszawy zapowiedziały, że nastąpi to jutro. Prace miałyby ruszyć w I połowie tego roku. Realizacja inwestycji, zgodnie z warunkami przetargu, zajmie 38 miesięcy – budowa powinna więc zakończyć się w 2019 r.

Nie wydano jeszcze pozwoleń dla odcinka zachodniego. Metro złożyło już do wojewody poprawione dokumenty, zgodnie z decyzją Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Są one teraz procedowane.

Odcinki zachodni i wschodnio-północny, będą realizowane niezależnie od siebie. Na ok. 3,5-kilometrowym odcinku w kierunku Woli zaplanowano trzy stacje. Stacja C-8 Płocka znajdzie się w rejonie skrzyżowania Płockiej i Wolskiej. Stację C-7 Młynów (Moczydło) przewidziano pod ul. Górczewską, w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny, po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego. Zaplanowano tutaj węzeł przesiadkowy na kolej. Stację C-6 Księcia Janusza zaplanowano natomiast pod Górczewską, po wschodniej stronie skrzyżowania z Księcia Janusza.

Na wschodnio-północnym, 3,1-kilometrowym odcinku w kierunku Targówka również przewidziano trzy stacje. Przystanek C-16 Szwedzka powstanie w rejonie Szwedzkiej i Strzeleckiej. Stacja C-17 Targówek została zaplanowana w rejonie Pratulińskiej i Ossowskiego. Ostatni przystanek. C-18 Trocka, powstanie natomiast przy skrzyżowaniu Pratulińskiej i Trockiej. W tej chwili toczy się konkurs na koncepcje architektoniczno-budowlane dla dalszych odcinków II linii.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5