Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Metro. Komplet dokumentów dla odcinka wschodniego. Jutro umowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-03-10 15:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro. Komplet dokumentów dla odcinka wschodniego. Jutro umowa
mat. prasowemetro
Metro Warszawskie otrzymało dziś (10 marca) wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę dla obiektów wschodnio-północnego odcinka II linii metra na Targówek (w ramach I etapu rozbudowy – odcinków 3+3). Jutro zostanie podpisana umowa z wykonawcą, włoską firmą Astaldi. Prace będą mogły rozpocząć się w tym półroczu.

– Jutro podpisujemy kontrakt na budowę części II linii metra – zapowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Metro przygotowuje się do rozbudowy II linii metra w obu kierunkach w ramach tzw. odcinków 3+3, zakładających realizację po trzy stacje w kierunku zachodnim, na Wolę i wschodnio-północnym, na Targówek. Odcinki te procedowane są niezależnie. Na wykonawcę odcinka zachodniego wybrano firmę Gulermak, a na wschodnio-północnego Astaldi. Obie razem realizowały centralny odcinek II linii metra, który działa już od roku.

Umów z wykonawcami jeszcze nie podpisano. Wpierw Metro musi zebrać pozwolenia na budowę dla stacji i wentylatorni nowych odcinków. Dzisiaj (10 marca) wojewoda mazowiecki wydał ostatnie pozwolenia na budowę dla odcinka wschodnio-północnego na Targówek. To otwiera drogę do podpisania umowy z wykonawcą. Władze Warszawy zapowiedziały, że nastąpi to jutro. Prace miałyby ruszyć w I połowie tego roku. Realizacja inwestycji, zgodnie z warunkami przetargu, zajmie 38 miesięcy – budowa powinna więc zakończyć się w 2019 r.

Nie wydano jeszcze pozwoleń dla odcinka zachodniego. Metro złożyło już do wojewody poprawione dokumenty, zgodnie z decyzją Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Są one teraz procedowane.

Odcinki zachodni i wschodnio-północny, będą realizowane niezależnie od siebie. Na ok. 3,5-kilometrowym odcinku w kierunku Woli zaplanowano trzy stacje. Stacja C-8 Płocka znajdzie się w rejonie skrzyżowania Płockiej i Wolskiej. Stację C-7 Młynów (Moczydło) przewidziano pod ul. Górczewską, w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny, po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego. Zaplanowano tutaj węzeł przesiadkowy na kolej. Stację C-6 Księcia Janusza zaplanowano natomiast pod Górczewską, po wschodniej stronie skrzyżowania z Księcia Janusza.

Na wschodnio-północnym, 3,1-kilometrowym odcinku w kierunku Targówka również przewidziano trzy stacje. Przystanek C-16 Szwedzka powstanie w rejonie Szwedzkiej i Strzeleckiej. Stacja C-17 Targówek została zaplanowana w rejonie Pratulińskiej i Ossowskiego. Ostatni przystanek. C-18 Trocka, powstanie natomiast przy skrzyżowaniu Pratulińskiej i Trockiej. W tej chwili toczy się konkurs na koncepcje architektoniczno-budowlane dla dalszych odcinków II linii.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rozbudowa metra ruszy w majówkę. Pierwsze działki przekazane

Przestrzeń

Rozbudowa metra ruszy w majówkę. Pierwsze działki przekazane

Witold Urbanowicz 31 marca 2016

Metro wyrusza na Targówek. Umowa na budowę podpisana

Przestrzeń

Metro wyrusza na Targówek. Umowa na budowę podpisana

Witold Urbanowicz 11 marca 2016

II linia metra przewiozła w rok 35 mln pasażerów

Komunikacja

II linia metra przewiozła w rok 35 mln pasażerów

Witold Urbanowicz 08 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5