Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro: Kamień węgielny na stacji Trocka. Wykonano już ok. 70 m stropu (zdjęcia)

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-11-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Dzisiaj (15 listopada) odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego z kapsułą czasu na stacji Trocka na wschodnim-północnym odcinku II linii metra. Na razie wykonawca jest zadowolony z postępu prac. – Tam, gdzie będzie peron, w większości mamy już gotowe ściany szczelinowe – opisuje Mateusz Witczyński, rzecznik wykonawcy, firmy Astaldi. Wykonano już ok. 70 m stropu.

Dzisiaj (15 listopada) na stacji C18 Trocka na końcu obecnie realizowanego odcinka wschodniego-północnego II linii metra w obecności władz miasta, dzielnicy, wykonawcy i Metra odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego z kapsułą, w której znalazł się między innymi akt erekcyjny i przesłanie dla przyszłych pokoleń. – To wydarzenie odmienne od dotychczasowych. W specjalnej tubie zawarte są życzenia i marzenia współczesnych mieszkańców Targówka. Zakładamy, że kiedyś może ta tuba zostanie odpakowana i wtedy, za 100 czy 200 lat, ludzie zobaczą jak my tutaj żyliśmy. Może wszyscy będziemy latać w kosmos i metro będzie jakimś strasznym przeżytkiem, tak jak karoca dla nas – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Sama stacja nabiera już kształtów. – W tej chwili wychodzimy z fazy, w której realizowaliśmy ściany zewnętrzne stacji na części stacyjnej obiektów. Tam, gdzie będzie peron, w większości mamy już gotowe ściany szczelinowe – mówi Mateusz Witczyński, rzecznik wykonawcy, firmy Astaldi. – Mamy ok. 70 metrów stropu położonego. Jest on nieregularny – bliżej ulicy Trockiej ma on przegłębienie ze względu na komorę instalacyjną – dodaje rzecznik.

Astaldi prowadzi prace jednocześnie na wszystkich trzech przystankach. – W przypadku stacji na Targówku prace idą niemalże równolegle. W przypadku C16 przy Szwedzkiej roboty konstrukcyjne ruszyły dopiero w połowie września, gdyż przed rozpoczęciem prac został stwierdzony zmieniony stan budynku Strzelecka 46 i rozpoczęły się zabezpieczenia tego budynku – mówi Witczyński.

Stacje realizowane są metodą podstropową. – Po wykonaniu całości stropu rozpoczniemy wykop, czyli wybieranie ziemi spod stropu. Maszyny, które dotychczas wykonywały ściany szczelinowe na obiektach stacyjnych, przeniosą się na komorę rozjazdów w przypadku stacji C17 przy Ossowskiego oraz na wschód, w kierunku torów odstawczych na stacji C18 przy Trockiej, które ciągną się aż do dawnego rurociągu ciepłowniczego – opisuje Witczyński. – W następnej kolejności będziemy wykonywać dalsze stropy. Z tego zamkniętego pudełka będziemy wybierać ziemię po to, żeby otworzyć przestrzeń. Po osiągnięciu odpowiedniej głębokości wykonamy kolejny strop – na poziomie antresoli i dalej do poziomu hali peronowej – mówi rzecznik wykonawcy. Jak dodaje, średnia głębokość torów na tym odcinku wschodnim-północnym wynosi ok. 13 m. Szlak przebiega bardzo równomiernie.

Ogólnie wykonawca wypowiada się pozytywnie o przebiegu prac. – Na tę chwilę możemy z pewną świadomością stwierdzić, że jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu prac i jeśli zostanie utrzymane tempo, to zakończymy prace w naprawdę rekordowym tempie – mówi Mateusz Witczyński.

Stacja Trocka jest niezwykle ważna, jeżeli chodzi o budowę odcinka wschodniego-północnego. – Tworzymy szyb startowy, więc ta stacja musi być jak najszybciej wykonana, jeżeli chodzi o roboty konstrukcyjne. Mamy nadzieję, że w połowie przyszłego roku uda się uruchomić maszyny w kierunku Dworca Wileńskiego – mówi Witczyński.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro jedzie na Bródno. Trzy nowe stacje otwarte

Przestrzeń

Metro jedzie na Bródno. Trzy nowe stacje otwarte

Witold Urbanowicz 28 września 2022

Metro na Bródno ruszy w środę 28 września

Przestrzeń

Metro na Bródno ruszy w środę 28 września

Witold Urbanowicz 27 września 2022

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro jedzie na Bródno. Trzy nowe stacje otwarte

Przestrzeń

Metro jedzie na Bródno. Trzy nowe stacje otwarte

Witold Urbanowicz 28 września 2022

Metro na Bródno ruszy w środę 28 września

Przestrzeń

Metro na Bródno ruszy w środę 28 września

Witold Urbanowicz 27 września 2022

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5