Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro: Jedna oferta na projekt wind na Polu Mokotowskim

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-04-06 09:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Jedna oferta na projekt wind na Polu Mokotowskim
mat. ZTM Warszawa
Warszawski ZTM otworzył oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej nowych wind na stacji Pole Mokotowskie. Trzy z nich miałyby łączyć poziom terenu z antresolą, a jedna – halę odpraw z peronem. O zamówienie ubiega się jedna firma, ale jej oferta znacząco przekracza budżet zamawiającego.

Przedmiotem postępowania jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dodatkowych wind przy wejściach wschodnim, zachodnim i z przystanków tramwajowych w głowicy północnej stacji Pole Mokotowskie, które łączyłyby poziom terenu z antresolą, a także windy łączącej poziom antresoli z poziomem peronu. Wykonawca ma uzyskać wszelkie zgody i pozwolenia, umożliwiające realizację robót.

Największym wyzwaniem będzie winda łącząca antresolę z peronem. Zaproponowano jej budowę w obrębie peronu pasażerskiego z łącznikiem, prowadzonym nad częścią peronu i schodami do hali odpraw. Podróżni, idący od strony antresoli północnej, mijaliby bramki i zejście na peron po lewej stronie, by dostać się do korytarza prowadzącego do windy.

W piątek 3 kwietnia minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie firma ILF Consulting Engineers Polska, znana z projektów dla II linii metra. Zaproponowała ona wykonanie usługi za 608,9 tys. zł przy budżecie określonym na kwotę 267,3 tys. zł brutto.

Jeśli zamawiający zdecyduje się na przeznaczenie dodatkowych środków, zamówienie będzie musiało zostać zrealizowane w ciągu 190 dni. Projekty budowlane mają być gotowe w ciągu 100 dni.

Wizualizacje i schematy tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro zleca analizę pożarową ws. wymiany schodów na Centrum

Przestrzeń

Metro zleca analizę pożarową ws. wymiany schodów na Centrum

Witold Urbanowicz 31 marca 2020

Metro bije rekordy spadków

Przestrzeń

Metro bije rekordy spadków

Witold Urbanowicz 30 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5