Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro: ILF zaprojektuje windy na Polu Mokotowskim

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-07-10 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: ILF zaprojektuje windy na Polu Mokotowskim
mat. ZTM Warszawa
Warszawski ZTM podpisał umowę z firmą ILF na dokumentację projektowo-kosztorysową dla czterech nowych wind na głowicy północnej stacji Pole Mokotowskie. Trzy z nich miałyby łączyć poziom terenu z antresolą, a jedna – halę odpraw z peronem.

Dziś (10 lipca) ZTM zawarł umowę z firmą ILF na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dodatkowych wind na stacji metra Pole Mokotowskie. Jej wartość to blisko 478 tys. zł. Firma ILF ma bogate doświadczenie w zakresie warszawskiego metra: wykonywała większość projektów wykonawczych bądź budowlanych dla obiektów II linii metra.

Nowe dźwigi mają pojawić się przy wejściach wschodnim, zachodnim i z przystanków tramwajowych w głowicy północnej stacji Pole Mokotowskie, które łączyłyby poziom terenu z antresolą, a także windy łączącej poziom antresoli z poziomem peronu. Wykonawca ma uzyskać wszelkie zgody i pozwolenia, umożliwiające realizację robót.

Największym wyzwaniem będzie winda łącząca antresolę z peronem. Zaproponowano jej budowę w obrębie peronu pasażerskiego z łącznikiem, prowadzonym nad częścią peronu i schodami do hali odpraw. Podróżni, idący od strony antresoli północnej, mijaliby bramki i zejście na peron po lewej stronie, by dostać się do korytarza prowadzącego do windy. Wizualizacje i schematy tutaj.

Zamówienie będzie musiało zostać zrealizowane w ciągu 160 dni – do 16 grudnia 2020 r. Projekty budowlane mają być gotowe w ciągu 80 dni. – Po otrzymaniu pozwolenia na budowę ogłosimy przetarg na budowę wind – informuje ZTM.

Stacja Pole Mokotowskie została otwarta w 1995 r. Najstarsze przystanki metra, z wyjątkiem Wilanowskiej, mają windy z jednej, południowej strony.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro: Trzy oferty na projekt wind na Polu Mokotowskim

Przestrzeń

Metro: Trzy oferty na projekt wind na Polu Mokotowskim

Witold Urbanowicz 29 czerwca 2020

ZTM chce zaprojektować windy na Polu Mokotowskim. Po raz kolejny

Przestrzeń

ZTM chce zaprojektować windy na Polu Mokotowskim. Po raz kolejny

Witold Urbanowicz 18 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5