Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Metro: dokonano ok. 30 z 250 odbiorów. Budowa skończy się terminowo?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2014-06-30 12:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: dokonano ok. 30 z 250 odbiorów. Budowa skończy się terminowo?
fot. WUstacja C-15 Dworzec Wileński od strony torów odstawczych
Władze miasta zapowiadają terminowe zakończenie budowy centralnego odcinka II linii metra. – Wszystko wskazuje na to, że 30 września będzie zakończona budowa. Kiedy pojedziemy jako pasażerowie, zależy od organów zewnętrznych i odbiorów – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta. Nie jest rozważany wariant otwarcia bez najmniej zaawansowanej stacji Powiśle.

W tej chwili dokonano już ok. 30 z 250 odbiorów wewnętrznych (m.in. odebrano torowisko, zasilanie, podstacje energetyczne, łączność i wentylację na zachodnim odcinku). – O ogromie wykonanych pracy świadczy zaangażowanie finansowe. W tej chwili faktycznie wydanych jest 3,8 mld zł na łączną wartość kontraktu 4,2 mld zł – mówi Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego.

Najmniej zaawansowaną stacją pozostaje Powiśle, gdzie w sierpniu 2012 r. doszło do poważnej awarii. – W tej chwili zostało zakończone mrożenie gruntu, czyli lada moment – w lipcu – jezdnia Wisłostrady zostanie uwolniona w pełnym przekroju. Są wykonane trzy tunele na poziomie -4, jest wykonana konstrukcja peronu po stronie zachodniej. Na kondygnacji od -1 do -3 trwają prace wykończeniowe – opisuje Jerzy Lejk.

Nie jest rozważany wariant otwarcia centralnego odcinka bez nieskończonej stacji Powiśle. – Nie zakładamy tego. Stacja ma bardzo istotne znaczenie, jeżeli chodzi o obsługę pasażerów i względy bezpieczeństwa. W przeciwnym razie mielibyśmy odcinek od Nowego Światu do Stadionu, z przejazdem pod Wisłą, bez możliwości ewakuacji – zauważa prezes Metra.

Władze miasta na razie zapowiadają terminowe zakończenie prac. – Testy [z przejazdem pociągów – red.] zaczęły się w połowie czerwca i systematycznie będą włączane kolejne etapy. Wszystko wskazuje na to, że 30 września – tak, jak zapowiadaliśmy – będzie zakończona budowa. Kiedy pojedziemy jako pasażerowie zależy od organów zewnętrznych i odbiorów – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta. – Zakładamy, że wszystkie prace będą przebiegały zgodnie z harmonogramem i prawem. Sposób działania zewnętrznych inspekcji jest regulowany polskimi przepisami – dodaje Jerzy Lejk.

Kiedy pasażerowie skorzystają z centralnego odcinka? – W tym roku, jak będzie dopuszczony przez organy zewnętrzne – mówi Gronkiewicz-Waltz.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Decyzja środowiskowa dla metra na Targówek

Przestrzeń

Decyzja środowiskowa dla metra na Targówek

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2014

Metro: Świetne lampiony na Stadionie

Przestrzeń

Metro: Świetne lampiony na Stadionie

Witold Urbanowicz 31 lipca 2014

Wykonawca metra: Robimy wszystko, żeby zdążyć z Powiślem

Przestrzeń

Wykonawca metra: Robimy wszystko, żeby zdążyć z Powiślem

Witold Urbanowicz 30 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5