Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro bije rekordy spadków

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-03-30 13:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro bije rekordy spadków
fot. WU
Utrzymuje się niezwykle niskie obłożenie. W piątek 27 marca z dwóch linii metra skorzystało niespełna 87 tys. podróżnych. W niedzielę 29 marca metro przewiozło nieco ponad 27 tys. pasażerów, co jest swoistym rekordem, jeżeli chodzi o niską liczbę podróżnych.

Jeszcze przed tygodniem frekwencja w metrze przekraczała 100 tys. podróżnych. W piątek 19 marca z I i II linii metra korzystało ok. 106,9 tys. podróżnych, co i tak stanowiło zaledwie 15% normalnej liczby pasażerów. W wagonach są pustki.

Liczba podróżnych spadła jeszcze bardziej. W piątek 27 marca z I linii – jak podaje Metro Warszawskie – skorzystało 62.895 pasażerów, a z II linii – 23.861 podróżnych, co daje łącznie ok. 86,8 tys. osób. W sobotę 28 marca z dwóch linii skorzystało odpowiednio 33.707 i 12.146 podróżnych, a w niedzielę 29 marca odpowiednio 20.101 i 6.956, co łącznie daje nieco ponad 27 tys. pasażerów. To swoisty rekord, jeżeli chodzi o niską liczbę podróżnych.

Mimo to Metro kursuje wg normalnego rozkładu jazdy. Na I linii uruchamianych jest 36 składów, które w szczycie jeżdżą co 2 min. 20 sekund. Na II linii kursuje 15 składów. W tej sytuacji pojawia się pytanie o sens utrzymywania chociażby kursów nocnych w weekendowe noce, z których korzysta naprawdę mało pasażerów (np. 100-300 osób na II linii).

Jednocześnie cały czas podróżni, którzy czasowo rezygnują z podróży, w dalszym ciągu mogą zawiesić obowiązywanie biletu długookresowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5