Partnerzy serwisu:
Mobilność

Mera Systemy z kontraktem na biletomaty na rynku niemieckim

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-10-26 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Mera-Systemy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mera Systemy z kontraktem na biletomaty na rynku niemieckim
fot. Mera-Systemy
Mera Systemy, polski producent i dostawca rozwiązań dla sektora transportu publicznego, wygrała przetarg publiczny prowadzony przez Plauener Straßenbahn z Saksonii. W ramach zamówienia spółka dostarczy 15 stacjonarnych automatów biletowych.

Mera Systemy przystąpiła do przetargu na wdrożenie i utrzymanie elektronicznego systemu sprzedaży biletów dla Plauener Straßenbahn – przedsiębiorstwa miejskiego zarządzającego siecią tramwajów wchodzących w skład systemu transportu publicznego w Plauen w Saksonii. Oprócz polskiej Mery do przetargu stanęły dwie niemieckie firmy: Amcon oraz Krauth. Oferta Mery okazała się najkorzystniejszą.

W ramach zamówienia dla Plauener Straßenbahn firma z Grodziska Mazowieckiego wyprodukuje i dostarczy 15 stacjonarnych biletomatów BS-201 wraz z informatycznym systemem sprzedażowym. Biletomaty trafią do Plauen pod koniec I kwartału 2021 roku.

– Ekspansja zagraniczna to jeden z kluczowych kierunków rozwoju dla firmy. Na dzisiaj już ok. 30 proc. przychodów spółki to sprzedaż na rynkach zagranicznych. Z naszych rozwiązań korzystają pasażerowie transportu publicznego m. in. w Austrii, Bułgarii, Francji, Norwegii czy Niemczech. W ostatnim czasie wygraliśmy też przetarg w Czechach. Krok po kroku budujemy nasze międzynarodowe referencje i markę, niezbędne do walki o przyszłe zamówienia. Liczymy, że w dłuższym okresie 50 proc. sprzedaży będzie pochodziło od klientów zagranicznych – mówi Adam Filutowski, prezes Mera Systemy.

Jak twierdzi Adam Filutowski Mera Systemy umocniła swoją pozycję w Polsce w segmencie systemów sprzedaży biletów w transporcie publicznym – tylko w 2019 roku do polskich miast firma dostarczyła blisko 600 biletomatów, w tym m.in. dla tak dużych aglomeracji miejskich jak warszawska czy krakowska. We wrześniu spółka poinformowała o współpracy z Gülermak, który jest generalnym wykonawcą odcinków zachodniego i wschodniego-północnego II linii metra. W ramach kontraktu Mera zaprojektuje i dostarczy 16 kasowników oraz 172 bramki.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
WKD z biletomatami w pociągach. Pojawią się też na peronach

Mobilność

WKD z biletomatami w pociągach. Pojawią się też na peronach

Witold Urbanowicz 23 lipca 2020

Mera Systemy dostarczy biletomaty do Płocka

Mobilność

Mera Systemy dostarczy biletomaty do Płocka

Redakcja 09 czerwca 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5