Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Mera Systemy dostarczy blisko 200 bramek i kasowników dla II linii metra

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
10-09-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Mera Systemy

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Mera Systemy dostarczy blisko 200 bramek i kasowników dla II linii metra
fot. Mera
Mera Systemy, polski producent i dostawca rozwiązań dla sektora transportu publicznego, podpisała umowę z Gülermak. W ramach kontraktu spółka dostarczy blisko 200 urządzeń do nowych stacji rozbudowywanej II linii metra.

W Warszawie trwają prace nad rozbudową II linii metra, które są realizowane przez konsorcjum firm, którego liderem jest Gülermak. Firma jest generalnym wykonawcą odcinków zachodniego i wschodniego-północnego II linii metra. Bramki biletowe oraz kasowniki do stacji na tych odcinkach zostaną dostarczone przez polską firmę Mera Systemy w ramach podpisanego na początku sierpnia kontraktu z Gülermak. Pierwsza partia urządzeń zostanie dostarczona przez Merę w pod koniec III kwartału 2021 roku.

Mera Systemy z Grodziska Mazowieckiego produkuje i dostarcza m.in. samoobsługowe systemy pobierania opłat i sprzedaży biletów dla transportu publicznego, czyli bramki, kasowniki oraz popularne wśród pasażerów automaty biletowe. – Na przestrzeni ostatnich lat spółka Mera dostarczyła tysiące automatów, które usprawniają jakość transportu publicznego. Jesteśmy dumni, że polska technologia została doceniona po raz kolejny przez Gülermak i będziemy mogli uczestniczyć w tak prestiżowym projekcie, jakim bez wątpienia jest rozbudowa linii metra. Do tej pory pasażerowie metra mogli korzystać z nowoczesnych biletomatów BS-10, a już niedługo również z naszych bramek i kasowników - mówi Adam Filutowski, prezes Mery Systemy.

W ramach umowy z Gülermak spółka z Grodziska Mazowieckiego zaprojektuje i dostarczy 16 kasowników oraz 172 bramki wraz z systemem i aplikacją IT, które umożliwiają m.in. zdalną konfigurację bramek dostępu i walidatorów (kasowników) oraz wspomagają dyżurnego stacji metra we wszystkich fazach zarządzania systemem taryfowym i sterowaniu bramkami. Urządzenia pojawią się na stacjach: C1 Karolin, C2 Chrzanów, C3 Lazurowa, C4 Powstańców Śląskich, C5 Ulrychów, C19 Zacisze, C20 Kondratowicza oraz C21 Bródno. Historycznie Mera już 15 lat temu dostarczyła bramki do warszawskiego metra. Na stacjach A18 Plac Wilsona oraz A17 Dworzec Gdański służą pasażerom po dziś dzień.

Jak twierdzi Adam Filutowski Mera Systemy umocniła swoją pozycję w Polsce w segmencie systemów sprzedaży biletów w transporcie publicznym – tylko w 2019 roku do polskich miast firma dostarczyła blisko 600 biletomatów, w tym m.in. dla tak dużych aglomeracji miejskich jak warszawska czy krakowska. Spółka konsekwentnie realizuje również strategię rozwoju sprzedaży na rynkach zagranicznych.

– Z naszych rozwiązań korzystają pasażerowie transportu publicznego m.in. w Austrii, Bułgarii, Francji, Niemiec czy Norwegii. Czekamy jeszcze na wyniki kilku przetargów w innych krajach europejskich – dodaje Filutowski.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5