Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Mera nowym operatorem biletomatów w Warszawie

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras.

Data publikacji:
2018-10-12 12:39
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport-publiczny.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mera nowym operatorem biletomatów w Warszawie
Fot. ZTM Warszawa
Mera podpisała umowę z warszawskim Zarządem Transportu Miejskiego i zostanie operatorem nawet 100 nowych, stacjonarnych biletomatów. Spółka wyprodukuje i zainstaluje urządzenia na własny koszt. Umowa, zakładającą współpracę w ramach tzw. systemu otwartego, będzie obowiązywała do końca 2022 roku. 

Zarząd Transportu Miejskiego sukcesywnie rozbudowuje sieć dystrybucji biletów warszawskiej komunikacji miejskiej, której częścią są popularne wśród pasażerów stacjonarne oraz mobilne automaty biletowe. To coraz ważniejszy kanał dystrybucji, o czym świadczą dane dotyczące sprzedaży – ponad 55 proc. sprzedaży biletów pochodzi z biletomatów (42,7 proc. – stacjonarnych, 12,6 proc. – mobilnych).

Dzisiaj Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podpisał umowę z Merą, na mocy której firma z Grodziska Mazowieckiego zostanie operatorem nawet 100 stacjonarnych automatów biletowych BS-10. Spółka wyprodukuje i zainstaluje urządzenia na własny koszt. Umowa, zakładającą współpracę w ramach tzw. systemu otwartego, będzie obowiązywała do końca 2022 roku.

– Chcemy, aby bilety Warszawskiego Transportu Publicznego były jak najłatwiej dostępne dla naszych pasażerów. Obecnie sieć ich sprzedaży to m.in. ponad 4 tys. punktów sprzedaży, Punkty Obsługi Pasażerów, ponad 700 biletomatów stacjonarnych i ponad 2000 automatów w pojazdach – mówi Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Pasażerowie będą mieli możliwość zakupu biletów kartonikowych czy doładowania kart miejskich w automatach BS-10. Model BS-10, zaprojektowany i produkowany w Merze, umożliwia przeprowadzenie szybkich transakcji kartami zbliżeniowymi, stykowymi oraz telefonami komórkowymi za pomocą systemu płatności BLIK. Automaty obsługują również gotówkę oraz wydają resztę. BS-10 został opracowany z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Biletomat spełnia wszystkie europejskie standardy dostępności dla osób z ograniczeniami ruchu oraz wzroku.

– Biletomaty BS-10 dla warszawskiego ZTM to najnowocześniejsze, ale zarazem już sprawdzone urządzenia. Z takiego samego modelu korzystają pasażerowie FlixBusa, lidera przewozów międzymiastowych w Europie. Biletomat musiał spełnić szereg precyzyjnych i restrykcyjnych norm, zanim trafił na rynek niemiecki. Dlatego jesteśmy przekonani, że również w Warszawie będą niezawodne, a mieszkańcy chętnie będą z nich korzystać – mówi Adam Filutowski, prezes Mery.

Nawiązanie współpracy z ZTM jest możliwe dla każdego podmiotu zainteresowanego uczestnictwem w tzw. systemie otwartym. Musi on zaakceptować treść umowy oraz spełnić wymagania w zakresie funkcjonalności stacjonarnych automatów biletowych. Biletomaty mają umożliwiać sprzedaż ciągłą przez 24 godziny na dobę we wszystkie dni tygodnia, a także zapis na karcie zbliżeniowej biletów zakupionych przez internet. Urządzenia te muszą najpierw uzyskać pozytywną opinię ZTM, będącą efektem testów funkcjonalno-technicznych. Współpraca w systemie otwartym zakłada dostawę i montaż na koszt firmy co najmniej 30 biletomatów, uruchomienie sprzedaży w okresie maksymalnie do roku od zawarcia kontraktu, a także m.in. prowadzenie bieżącej eksploatacji i serwisu tych automatów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dywity pod Olsztynem znów szukają autobusów

Prawo & Finanse

Dywity pod Olsztynem znów szukają autobusów

Przemysław Farsewicz 06 kwietnia 2018

Gromadzki: Zmiany w ustawie o PTZ wymagają dopracowania

Prawo & Finanse

Gromadzki: Zmiany w ustawie o PTZ wymagają dopracowania

Roman Czubiński 01 lutego 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5