Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Mennica Polska: We Wrocławiu kiosk z biletami jest zawsze tam gdzie pojazd [film]

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja TP

Data publikacji:
2018-10-18 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podczas Kongresu Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta Jacek Sieński, dyrektor płatności elektronicznych w Mennicy Polskiej, zachwalał wdrożony przez firmę system poboru opłat za przejazd komunikacją miejską, który wiosną ruszył we Wrocławiu.

To bardzo wygodna forma płatności nie tylko dla mieszkańców sporadycznie korzystających z biletów komunikacji miejskiej, ale też dla turystów, którzy mając świadomość istnienia takiego systemu nie muszą ściągać aplikacji na telefon, nie muszą też poszukiwać automatów biletowych lub kiosków. Nie muszą mieć też gotówki. Jedyne co muszą zrobić to wejść do pojazdu, wybrać właściwy bilet w urządzeniu, do którego później przykładamy kartę i zapłacić.

– W dużym skrócie można powiedzieć, że kiosk jest zawsze tam gdzie pojazd. Dla organizatora transportu ma to jeszcze taką korzyść, że eliminuje część przejazdów bez biletu, za którą odpowiada np. brak punktów dystrybucji biletów – wyjaśnia Sieński.

O tym jak popularny stał się wrocławski system, który współtworzyła Mennica Polska, świadczy liczba transakcji. Pomimo początkowej nieufności do systemu, szybko przekonano pasażerów. Podczas pierwszego miesiąca działania bezgotówkowego systemu poboru opłat wiosną 2018 odnotowano milion transakcji (wszystkie z nich były bezpieczne). Po dwóch miesiącach transakcji było już 2,8 mln, co stanowiło 60% wszystkich sprzedanych biletów w MPK Wrocław.

Nad stosowaniem sprzedaży biletów w taki sposób zastanawiają się już nie tylko przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej (pilotaż urządzeń ruszył także w Łodzi, Gdańsku i Bydgoszczy), ale też kolejarze. Terminale są tańsze niż automaty biletowe, są też łatwiejsze w serwisowaniu i znacznie mniejsze.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz. Rusza Open Payment System. Bilet na karcie płatniczej

Komunikacja

Bydgoszcz. Rusza Open Payment System. Bilet na karcie płatniczej

Jakub Dybalski 10 października 2018

Gdańsk. Rusza pilotaż Open Payment System w komunikacji miejskiej

Komunikacja

Gdańsk. Rusza pilotaż Open Payment System w komunikacji miejskiej

jd/inf. pras. 03 października 2018

Łódź: Karta płatnicza jako bilet także na linii 11

Komunikacja

Łódź: Karta płatnicza jako bilet także na linii 11

Kasper Fiszer 02 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5