Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Melbourne. Wybrano dwie słoneczne elektrownie dla tramwajów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-08-25 14:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Melbourne. Wybrano dwie słoneczne elektrownie dla tramwajów
fot. Diliff, lic. CC BY 3.0tramwaj w Melbourne
Bannerton Solar Park i Numurkah Solar Farm – to dwie elektrownie słoneczne o łącznej mocy 138 MW, które zasilą sieć tramwajową w Melbourne. W Australii rozstrzygnięto właśnie przetarg na dostawę energii, dla tramwajów.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że australijskie miasto będzie prawdopodobnie pierwszym na świecie, w którym sieć tramwajowa będzie całkowicie zasilana energią odnawialną. A mowa nie o byle jakiej sieci, ale jednej z największych na świecie, liczącej prawie 500 km toru.

Obie elektrownie dopiero zostaną zbudowane. Pierwsza z wymienionych będzie miała moc 100 megawatów, a druga – 38 megawatów. Premier rządu stanu Victoria, w którym leży Melbourne, ocenia, że skorzysta na tym nie tylko środowisko, ale też mieszkańcy stano, bo oznacza to nowe miejsca pracy. Obie elektrownie zapewnią więcej energii niż pierwotnie zakładano.

Rozstrzygnięte właśnie postępowanie jest częścią większego, zakrojonego na szeroką skalę planu, w myśl którego do 2020 r. aż 25 proc. całej, zużywanej w stanie Victoria energii ma pochodzić ze źródeł odnawialnych, a pięć lat później ma to być już 40 proc. Andrews zapowiedział na jesień przetargi na dostawy energii z zielonych źródeł na poziomie 650 MW, co może zapewnić prąd prawie 400 tys. domów.

Tramwaje w Melbourne będą jednym z pierwszych beneficjentów radykalnej zmiany polityki stanu Victoria (dane z 2012 r. wskazywały, że aż 84 proc. prądu było tam wtedy produkowane z węgla). Korzyści mają mieć też charakter finansowy, bo według rządowych zapewnień energia słoneczna ma być tańsza.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris na styk w Stargardzie

Komunikacja

Solaris na styk w Stargardzie

Jakub Dybalski 25 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5