Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Megazakupy w Zielonej Górze. Aż 47 elektrobusów i 17 spalinowych przegubowców

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-01 13:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Megazakupy w Zielonej Górze. Aż 47 elektrobusów i 17 spalinowych przegubowców
fot. MZK Zielona Góra
MZK w Zielonej Górze ogłosił wielkie przetargi na dostawy nowych autobusów – 17 wozów przegubowych o napędzie spalinowym i aż 47 elektrobusów o długości 12-metrów. To największe w kraju zamówienie na autobusy elektryczne. Po jego zrealizowaniu 60% taboru będzie wyposażona w napęd elektryczny.

Jeden przetarg MZK dotyczy dostawy 47 fabrycznie nowych elektrycznych autobusów o długości 12-metrów, a także dwóch pojazdów serwisowych – pojazdu utrzymania ruchu oraz pogotowia technicznego. O specyfikacji zamówienia piszemy tutaj.

Termin składania ofert mija 10 marca. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały dostawy co najmniej 15 pojazdów elektrycznych powyżej 7,5 t DMC, w tym jedno zamówienie na dostawę minimum siedem nowych niskopodłogowych autobusów miejskich lub trolejbusów. O wyborze zadecydują cena (60%), wymagania techniczne (30%) oraz gwarancja (10%). Wartość tego zamówienia szacowana jest na 120,9 mln zł. Kontrakt miałby zostać zrealizowany do końca listopada 2018 r.

Jak na razie to największe w kraju zamówienie na autobusy elektryczne. Wypełnia ono plany Zielonej Góry, która mocno chce postawić właśnie na ten rodzaj taboru. Po zrealizowaniu tego zakupu ok. 60% taboru to będą pojazdy elektryczne.

Drugie zamówienie dotyczy dostaw 17 autobusów przegubowych, ale na diesel (więcej o specyfikacji zamówienia). Zielona Góra uznała, że technologie w zakresie napędu elektrycznego w przypadku tego segmentu pojazdów nie są dostatecznie przetestowane. Wykonawca będzie musiał zapewnić też pojazd serwisowy. Również w tym przypadku nie opublikowano jeszcze szczegółowej specyfikacji zamówienia.

Termin składania ofert mija 10 marca. Startować mogą firmy, które zrealizowały w ciągu ostatnich trzech lat dostawy co najmniej 15 autobusów przegubowych z silnikiem Euro 6, w tym jedno zamówienie obejmujące dziewięć wozów w oferowanej w przetargu przez wykonawcę marce i typie. O wyborze zadecydują cena (60%), wymagania techniczne (30%) oraz gwarancja (10%). Autobusy miałyby zostać dostarczone do końca tego roku. Wartość zakupu szacowana jest na 28,6 mln zł netto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Megazakupy Zielonej Góry. Jakie elektrobusy i przegubowce?

Komunikacja

Megazakupy Zielonej Góry. Jakie elektrobusy i przegubowce?

Witold Urbanowicz 02 lutego 2017

Ostrów Wielkopolski stawia na elektryki. Rusza przetarg

Komunikacja

Ostrów Wielkopolski stawia na elektryki. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 23 stycznia 2017

Września kupuje jednego elektryka dla nowej komunikacji miejskiej

Komunikacja

Września kupuje jednego elektryka dla nowej komunikacji miejskiej

Witold Urbanowicz 23 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5