Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

Mediolan wyda 250 mln Euro na nową sieć dróg rowerowych. Połączą miejscowości w obszarze metropolitalnym

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-02-16 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mediolan wyda 250 mln Euro na nową sieć dróg rowerowych. Połączą miejscowości w obszarze metropolitalnym
mat. Miasto Mediolan
Mediolan zaakceptował wydanie 200 milionów euro na rowerową rewolucję. W jej ramach, w mediolańskim obszarze metropolitalnym powstanie sieć dróg rowerowych o długości 750 kilometrów. Projekt ma zostać zrealizowany do 2035 roku.

Jak poinformował serwis road.cc Mediolan przyjął plan dotyczący rozwoju sieci dróg rowerowych, którego wartość to 200 milionów euro. Cambio’ Biciplan, bo tak nazywa się ten dokument, ma sprawić, że 20% podróży w mieście będzie realizowanych przez rowery. Jest to jeden z celów, które przyświecają władzom stolicy Lombardii.

Nowa sieć dróg rowerowych ma liczyć 750 kilometrów i uwzględniać zarówno już istniejące trasy, jak i te, które dopiero powstaną. Łącznie ma ich być 24 z czego 16 z nich będzie promieniści odchodzić do centrum miasta w kierunku miast położonych pod Mediolanem, jak Lodi, Bergamo czy Crema . Ponadto na sieć złożą się także 4 trasy prowadzone na planie koła o różnych średnicach, których środkiem jest Mediolan. Pozostałe 4 trasy będą swego rodzaju autostradami i będą się charakteryzować długością znacząco większą od pozostałych szlaków.

Jednym z celów jakie przyświecają twórcom inicjatywy jest to, żeby nowa sieć rowerowa połączyła 80% Mediolanu. Władze miasta chcą, aby odległość najbliższej ścieżki rowerowej od każdego punktu wchodzącego w zasięg całej sieci, wynosiła maksymalnie jeden kilometr. Pierwsza trasa ma być gotowa już tego lata, a całość systemu ma zostać oddana do użytku w 2035 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5