Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Mazowsze uruchamia drugi nabór w ramach Funduszu Autobusowego

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski / Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-13 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mazowsze uruchamia drugi nabór w ramach Funduszu Autobusowego
fot. Michał Szymajda
W czwartek 12 września wojewoda mazowiecki ogłosił drugi nabór wniosków na dofinansowanie przewozów autobusowych w ramach rządowego Funduszu autobusowego. W pierwszym rozdano zaledwie kilkanaście procent dostępnej sumy. Teraz nabór ma potrwać miesiąc.

– Mieliśmy takie sygnały, że część samorządów nie wyrobiła się ze składaniem wniosków. Teraz będzie więcej czasu. Zachęcamy wszystkie samorządy, by aplikowały o te pieniądze – mówił w piątek wicewojewoda Artur Standowicz.

Wymyślony przez rząd Fundusz Autobusowy dysponuje w tym roku, w skali całego kraju, 300 mln zł na dofinansowanie lokalnych linii autobusowych. Na Mazowsze przypadło niecałe 20 mln zł. Ale w pierwszym naborze, który zorganizowano przez dwa tygodnie w sierpniu (wcześniej politycy PIS wielokrotnie powtarzali, że pierwsze nowe linie ruszą już we wrześniu), złożono wnioski na zaledwie 2,5 mln zł. Był to jeden z najlepszych wyników w kraju, bo w wielu województwach – w każdym do rozdania było od kilkunastu do dwudziestu kilku milionów – w sumie wydano z funduszu kilkaset tysięcy złotych.

Ustawa przewiduje ponowne wykorzystanie niewykorzystanych wcześniej środków. Standowicz zapowiedział, że nabór potrwa do 11 października.

Fundusz to pomysł rządu na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym. Samorządy mogą aplikować o dopłatę w wysokości 1 zł do każdego wozokilometra nowej linii, na której obsługę podpiszą umowę z przewoźnikiem. W praktyce „nowa” może oznaczać też już istniejącą linię, do której dodano kursy, przystanek albo zmodyfikowano jej przebieg.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Słupsk. Mimo Funduszu Autobusowego… cięcia kursów PKS

Komunikacja

Słupsk. Mimo Funduszu Autobusowego… cięcia kursów PKS

Jakub Dybalski 12 września 2019

Mazowsze: Wolne środki w Funduszu Autobusowym. Będzie nowy nabór

Komunikacja

Mazowsze: Wolne środki w Funduszu Autobusowym. Będzie nowy nabór

Witold Urbanowicz 03 września 2019

Fiasko Funduszu Autobusowego ’19. Z 300 mln zł rozdano… 18 mln zł

Prawo & Finanse

Fiasko Funduszu Autobusowego ’19. Z 300 mln zł rozdano… 18 mln zł

Jakub Dybalski 02 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5