Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Mazowsze rozdało 189 mln zł na drogi rowerowe

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2017-02-13 15:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mazowsze rozdało 189 mln zł na drogi rowerowe
fot. mazovia.pl
Już wkrótce, dzięki wsparciu z UE, w Warszawie i podwarszawskich miejscowościach powstanie sieć ścieżek rowerowych oraz parkingi „Parkuj i Jedź”. Nowa infrastruktura rowerowa zostanie wybudowana w Warszawie, Grodzisku Mazowieckim, Markach, Błoniu, Izabelinie i Piastowie. Natomiast w Warszawie na Młocinach, w Żyrardowie, Pruszkowie, Kobyłce, Ząbkach, Markach, Wieliszewie, Wołominie i w Podkowie Leśnej. Powstanie w sumie ponad 2 tys. miejsc parkingowych oraz prawie 800 miejsc dla rowerów.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego na realizację 15 projektów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 do beneficjentów trafi ponad 189 mln zł.

Trasy rowerowe

Dzięki dofinansowaniu unijnemu na terenie Warszawy i pięciu podwarszawskich gmin powstanie ponad 140 km ścieżek rowerowych. Utworzą one korytarze transportowe zintegrowane z różnymi rodzajami transportu publicznego. Będą one zlokalizowane w miejscach, gdzie przebiegają istotne węzły przesiadkowe komunikacji zbiorowej oraz wzdłuż ważnych arterii miast. Projekty mają na celu zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza i hałasu, a także poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Największa pula środków unijnych bo aż 71 mln zł trafi do Miasta Stołecznego Warszawy na realizację projektu „Rozwój sieci tras rowerowych w ramach ZIT WOF-etap I”. Na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego wybudowane lub przebudowane zostaną w sumie ponad 73 km odcinków dróg rowerowych. Powstanie 19 tras rowerowych, w tym droga rowerowa wzdłuż ul. Radzymińskiej. Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Miastem Ząbki i Gminą Miastem Marki.

Kolejne dofinansowane projekty realizowane będą na terenie gmin: Grodzisk Mazowiecki (36 km ścieżek), Marki (23,8 km ścieżek), Błonie (13,7 km ścieżek), Izabelin (5,6 km ścieżek) oraz Piastów (5,6 km ścieżek).

Parkingi

W Warszawie i podwarszawskich gminach powstanie sieć parkingów „Parkuj i Jedź”. Wsparcie unijne na łączną kwotę ponad 52 mln zł otrzyma kolejnych 9 projektów. Powstanie ponad 2 tys. nowych miejsc parkingowych dla samochodów i prawie 800 dla rowerów. Inwestycje realizowane będą w Warszawie na Młocinach, w Żyrardowie, Pruszkowie, Kobyłce, Ząbkach, Markach, Wieliszewie, Wołominie i w Podkowie Leśnej. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy na co dzień dojeżdżają do pracy pociągami czy korzystają z komunikacji miejskiej.

Miasto Warszawa otrzymało dofinansowanie na realizacje III etapu projektu „Budowa parkingów strategicznych "Parkuj i Jedź"”. Tym razem wsparcie otrzymała inwestycja realizowana na Młocinach, gdzie powstanie parking przeznaczony dla 155 samochodów i 24 rowerów. Koszt przedsięwzięcia to blisko 4,5 mln zł. Ponad 2,7 mln zł stanowić będzie dofinansowanie unijne.

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Sosnowiec zamieni wiadukt kolei piaskowej w drogę rowerową

Przestrzeń

Sosnowiec zamieni wiadukt kolei piaskowej w drogę rowerową

Witold Urbanowicz 10 lutego 2017

Rowerowa trasa wokół Wielkich Jezior Mazurskich coraz bliżej

Komunikacja

Rowerowa trasa wokół Wielkich Jezior Mazurskich coraz bliżej

Martyn Janduła 10 lutego 2017

Gliwice z rowerem miejskim. Wykonawcą Nextbike

Komunikacja

Gliwice z rowerem miejskim. Wykonawcą Nextbike

Rafał Stawecki 07 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5