Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Mazowieckie: Piastów z odnowionym dworcem

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-12-2014
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Mazowieckie: Piastów z odnowionym dworcem
fot. PKP SA
W piątek 12 grudnia z kilkumiesięcznym opóźnieniem oddano do użytku zmodernizowany dworzec w podwarszawskim Piastowie. Obiekt zyskał nową elewację, aranżację wnętrza i ocieplenie. Prace kosztowały 1,6 mln zł netto.

Dworzec zmienił swój zewnętrzny wygląd. Podróżni mogą podziwiać teraz odnowioną elewację, która została dodatkowo wyeksponowana dzięki wieczornej iluminacji. Zmieniło się też otoczenie budynku – wymieniono pobliskie chodniki i zamontowano ławki. PKP SA zaznacza też, że obiekt dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących oraz odpowiednie toalety.

– Odnowiony dworzec wygląda świetnie. ale dopóki przejście podziemne nie będzie dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych ciężko będzie mówić o pełnym sukcesie – mówi pani Marta, mieszkanka Piastowa. Przypomina też, że dworzec został otwarty z czteromiesięcznym opóźnieniem.

Nowe wnętrze

Obiekt przeszedł metamorfozę także wewnątrz. Wymienione zostały wszystkie instalacje, dzięki czemu poprawi się eksploatacja budynku, a jego koszty utrzymania spadną. Na dworcu zamontowano również nową stolarkę okienną i drzwiową.


fot. PKP SA

Na nowo zaaranżowano przestrzeń na dworcu, co pozwoliło na zwiększenie powierzchni do komercyjnego zagospodarowania. PKP SA zapewnia, że w obiekcie już wkrótce znajdą się m.in. salonik prasowy, kawiarnia i kwiaciarnia. Sprzedaż biletów na połączenia kolejowe i miejskie będzie natomiast prowadzona w biletomacie, który znajduje się w budynku dworca. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżnych czuwać będzie całodobowa ochrona. W obiekcie zainstalowany został również monitoring.

Kosztował prawie 2 mln zł

Przebudowę dworca zrealizowała firma Eko–Bud z Tarnowa. Koszt całej inwestycji wyniósł ok. 1,6 mln zł netto i został pokryty ze środków budżetu państwa oraz środków własnych PKP SA. Ze względu na zabytkowy charakter dworca, wszystkie przeprowadzone tam zmiany zostały wcześniej uzgodnione z konserwatorem
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5