Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Mazowiecki samorząd rozważa uruchomienie autobusów do pociągów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-07-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Mazowiecki samorząd rozważa uruchomienie autobusów do pociągów
fot. MJ
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego prowadzi konsultacje ws. kilku linii autobusowych, które miałyby dowozić pasażerów do kolei w obszarach szczególnie dotkniętych wykluczeniem transportowym. Po zakończeniu rozmów z samorządami niższego szczebla zostaną podjęte decyzje ws. „ewentualnego uruchomienia pilotażu”.

Już w 2021 r. powstał zespół ds. organizacji przewozów autobusowych na obszarze województwa mazowieckiego. Wypracował on założenia i koncepcję uruchomieni linii poprzecznych do tras obsługiwanych przez pociągi Kolei Mazowieckich. Na tej podstawie zlecono aktualizację modelu transportowego województwa.

Dokument wskazał tzw. białe plamy, czyli obszary szczególnie dotknięte wykluczeniem komunikacyjnym – to m.in. powiaty sokołowski, węgrowski, przysuski, szydłowiecki, żuromiński oraz mławski. Opracowano korytarze transportowe dla linii, które dowoziłyby do kolei:
 • Małkinia – Kosów Lacki – Ceranów,
 • Grębków – Kałuszyn – Mrozy,
 • Stoczek – Sadowne Węgrowskie,
 • Przysucha – Szydłowiec (stacja kolejowa),
 • Przytyk – Wolanów – Wolanów (przystanek kolejowy),
 • Szydłowiec Rynek – Jastrząb – Gąsawa Plebańska,
 • Żuromin – Sierpc,
 • Lipowiec Kościelny – Mława Miasto,
 • Mława Miasto – Szydłowo

Zarząd województwa zlecił rozmowy z samorządami lokalnymi w zakresie potrzeb i przebiegu linii. „Wyniki rozmów z samorządami zostaną przedstawione zarządowi województwa, który to podejmie decyzję w sprawie ewentualnego uruchomienia pilotażu” – informuje Urząd Mazowiecki. Jeśli zapadłaby pozytywna decyzja, województwo wybierze przewoźników w przetargu – wpierw jednak konieczne będzie zamieszczenie ogłoszenia o zamiarze udzielenia zamówienia na przewozy. Uruchomienie autobusów możliwe będzie najwcześniej w ciągu sześciu miesięcy w przypadku mniejszego zlecenia lub roku w przypadku większego zamówienia.

Samorząd wojewódzki zamierza ubiegać się o dofinansowanie z Funduszu rozwoju połączeń autobusowych. Aktualnie trwają prace nad koncepcją założeń taryfy przewozowej, w tym integracji z biletami Kolei Mazowieckich.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5