Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Małopolska ogłasza plany przewozowe; Koleje Śląskie do Zakopanego i Oświęcimia

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
06-11-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Małopolska ogłasza plany przewozowe; Koleje Śląskie do Zakopanego i Oświęcimia
Fot. Kolej na kawę
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego opublikował szereg wstępnych ogłoszeń informacyjnych dotyczących planów zawarcia umów na przewozy – zarówno autobusowe, jak i kolejowe.

Jak informuje urząd marszałkowski, w okresie od 1 kwietnia 2019 do 11 grudnia 2021 roku planowane jest uruchamianie dofinansowanych przez województwo połączeń kolejowych na linii Stróże/Gorlice – Jasło. Przewozy do Jasła, oczywiście na trasach prowadzących wgłąb województwa Małopolskiego (do Krakowa i Nowego Sącza) Koleje Małopolskie zainaugurowały przed miesiącem.

Wcześniej, bo już od 10 grudnia 2017 roku ma zacząć obowiązywać umowa na odcinki Oświęcim – granica województwa – Katowice oraz Katowice - granica województwa – Zakopane. W tym wypadku wskazano już przewoźnika, którym będą Koleje Śląskie – przynajmniej przez do końca obowiązywania kolejnego rozkładu jazdy (15 grudnia 2019 r.). Przewoźnik ten zaczął jeździć do Zakopanego w tym roku. Obecnie z Katowic Oświęcimia kursują KŚ, a połączenia z Krakowa obsługują Przewozy Regionalne... autobusami

Przedmiotem kolejnego ogłoszenia jest obsługa linii dowozowych do stacji Krakowskiej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Wieliczce na liniach:
 • Wieliczka – Byszyce – Świątniki Górne – Wieliczka,
 • Wieliczka – Grajów – Świątniki Górne – Wieliczka,
 • Wieliczka – Dobranowice – Świątniki Górne – Wieliczka,
 • Wieliczka – Świątniki Górne – Świątniki Górne – Wieliczka,
 • Wieliczka – Grabie – Świątniki Górne – Wieliczka,
 • Wieliczka – Gdów – Świątniki Górne – Wieliczka.

To będzie długoterminowe zamówienie, na aż siedem lat (od 9.12.2018 r. aż do 31.12.2025 r). Rozkład jazdy ma być skoordynowany z pociągami kursującymi na linii Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Główny – Kraków Lotnisko (Airport). Urząd opublikował też dwa ogłoszenia o zamiarze zawarcia umów na wcześniejsze okresy, obejmujące łącznie cały 2018 rok.

Ostatnie ogłoszenie o planach województwa dotyczy przewozów autobusowych na następujących trasach międzynarodowych:
 • Zakopane – Tvrdošín,
 • Trstená – Jabłonka/Lipnica Wielka,
 • Zakopane – Štrbské Pleso/Podbanské,
 • Nowy Targ – Poprad
Przewozy będą realizowane na podstawie rozkładów jazdy uzgodnionych ze słowackimi samorządami. Umowy będą obejmować drugą połowę 2018 roku.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5