Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Małopolscy kierowcy autobusów z broszurą o ulgach

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2019-01-17 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Małopolscy kierowcy autobusów z broszurą o ulgach
fot. RaNo, lic. CC BY-SA 4.0/ GNU Wikimedia common
Małopolski Urząd Marszałkowski, we współpracy z Fundacją Nowe Spojrzenie, opracował broszurę z opisem wszystkich ulg przysługujących pasażerom i wzorem dokumentów, które do nich uprawniają. Ma to rozwiązać kłopot jakim jest odmawianie uprawnionym sprzedaży tańszych biletów.

W związku ze zgłaszanymi do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego incydentami, w których kierowcy wykonujący krajowe autobusowe przewozy pasażerskie odmawiali uprawnionym pasażerom sprzedaży biletów z należną ulgą, a także sygnałami Fundacji Nowe Spojrzenie dotyczącymi nierespektowania ulg przez przewoźników dla osób uprawnionych, opracowana została broszura, która zawiera wykaz wszystkich ulg ustawowych i wzorów dokumentów uprawniających do ulgowych przejazdów w krajowych przewozach autobusowych.

To duże przedsięwzięcie, bo Zarząd Województwa Małopolskiego jest stroną 246 umów w sprawie refundacji dopłat do przewozów z tytułu stosowania obowiązujących ulg ustawowych.

– Chciałbym podziękować samorządowi Małopolski za otwartość na potrzeby osób niepełnosprawnych. Przekazanie przewoźnikom broszury informującej o uprawnieniach do ulgowych przejazdów, podniesie jakość przewozów autobusowych. Jest mi niezmiernie miło, że z owoców naszej współpracy będą mogli korzystać, zarówno mieszkańcy jak przyjezdni, odwiedzający liczne Małopolskie kurorty – powiedział Piotr Figiel wiceprezes Fundacji Nowe Spojrzenie.

– Będziemy zachęcać pozostałe samorządy województw do upowszechnienia wśród przewoźników informacji o przysługujących podróżnym ulgach – zadeklarował Figiel.

Wzór broszury można znaleźć tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
FlixBus: Kolej rozwija się dzięki ulgom ustawowym, autobusy nie

Prawo & Finanse

FlixBus: Kolej rozwija się dzięki ulgom ustawowym, autobusy nie

Kasper Fiszer 21 listopada 2018

Kolej Rogowska wdrożyła ulgi ustawowe

Prawo & Finanse

Kolej Rogowska wdrożyła ulgi ustawowe

Kasper Fiszer 06 maja 2018

Problemu z ulgami nie będzie. Przepisy w zamrażarce na kolejny rok

Prawo & Finanse

Problemu z ulgami nie będzie. Przepisy w zamrażarce na kolejny rok

Jakub Madrjas 03 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5