Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Magdeburg z umową na co najmniej 35 nowych tramwajów Alstomu

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2021-07-17 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Magdeburg z umową na co najmniej 35 nowych tramwajów Alstomu
mat. Alstom
Alstom i Magdeburger Verkehrsbetriebe (MVB) podpisały umowę na dostawę nowych tramwajów Flexity wraz z zapewnieniem do nich części zamiennych przez okres 24 lat. Kontrakt dotyczy 35 pojazdów za 190 mln euro. Kraj związkowy Saksonia-Anhalt dofinansowuje zakup nowych pojazdów kwotą prawie 60 milionów euro. Umowa przewiduje także opcję na 28 dodatkowych tramwajów.

Czteroczłonowe tramwaje Flexity będą miały 38 metrów długości, a zatem będą o osiem metrów dłuższe niż pojazdy używane obecnie przez MVB. Charakteryzować się mają, jak podkreśla producent, ponadczasowym designem, który został opracowany specjalnie dla Magdeburga. Każdy z nowych pojazdów ma pomieścić do 241 pasażerów i mieć po dwa wielofunkcyjne obszary z miejscem na wózki dziecięce, rowery i wózki inwalidzkie.

– Dzięki Alstomowi znaleźliśmy idealnego partnera dla naszej nowej generacji tramwajów. Cieszę się, że mogę wznieść transport publiczny w Magdeburgu na nowy poziom. A to wszystko dzięki nowoczesnym tramwajom niskopodłogowym typu Flexity – komentował Birgit Münster-Rendel, dyrektor zarządzający MVB.

W pełni klimatyzowane pojazdy mają wyróżniać się wysoką efektywnością energetyczną i konstrukcją zoptymalizowaną pod kątem hałasu. Pasażerowie mogą spodziewać się bezpłatnego dostępu do sieci Wi-Fi. Tramwaje wyposażone będą w nowoczesny system wspomagania motorniczego ODAS , który pomaga w prędkim rozpoznawaniu przeszkód podczas ruchu pojazdu. Ponadto nowo zaprojektowana i zoptymalizowana pod kątem ergonomii kabina prowadzącego oraz szerokie pole widzenia przyczynią się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.


mat. Alstom

– Tramwaje od ponad stu lat kształtują wizerunek naszego miasta. Jestem pewien, że mieszkańcy Magdeburga pokochają nowe tramwaje tak samo jak poprzednie i będą z entuzjazmem korzystać z transportu miejskiego – mówił burmistrz stolicy stanu Magdeburg, Lutz Trümper.

MVB planuje najpierw otrzymać model testowy pojazdu. Następnie pasażerowie, zainteresowane instytucje oraz Rada Doradcza Pasażerów MVB będą mogli wnosić swoje sugestie i pomysły, które zostaną wprowadzone w procesie produkcyjnym tramwajów.

Zamówione pojazdy mają być dostarczane od 2023 r., zaś od 2024 r . będą wprowadzane do ruchu pasażerskiego. Zastąpią stare tramwaje Tatry, a także część pierwszych tramwajów niskopodłogowych z lat 90.

Dzięki nowemu zamówieniu liczba tramwajów Alstomu w Magdeburgu wzrośnie do łącznie 118 pojazdów. MVB korzysta z tramwajów tego niemieckiego producenta od 1994 roku. W latach 1994-2012 dostarczono 83 tramwaje modelu NGT8D. W 42 niemieckich miastach kursuje około 1000 tramwajów Alstom Flexity.

– Chcielibyśmy podziękować MVB za zaufanie, jakim obdarzyli Alstom. Flexity imponuje swoim niewątpliwie dynamicznym i nowoczesnym wyglądem. Będzie to miało trwały wpływ na pejzaż Magdeburga. Jednak o wiele ważniejsze jest to, że pasażerowie mogą oczekiwać najwyższego poziomu komfortu, bezpieczeństwa i niezawodności – mówi Müslüm Yakisan, prezes Alstom w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Jak chwali się firma, na świecie wykorzystywanych jest już ponad 8 tys. tramwajów i lekkich pojazdów szynowych Alstomu.


mat. Alstom

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Chełm ze środkami na zakup autobusów wodorowych

Komunikacja

Chełm ze środkami na zakup autobusów wodorowych

Witold Urbanowicz 16 lipca 2021

Niemieckie landy dofinansowują zakup tramwajów

Komunikacja

Niemieckie landy dofinansowują zakup tramwajów

Artur Bogdanowicz 23 grudnia 2020

Magdeburg kupi do 63 nowych tramwajów

Komunikacja

Magdeburg kupi do 63 nowych tramwajów

Witold Urbanowicz 22 lipca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5