Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Maas sposobem na optymalizację kosztów przejazdów służbowych w firmie

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-05-26 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Maas sposobem na optymalizację kosztów przejazdów służbowych w firmie
mat. VOOM
Okres pandemii spowodował w firmach zmianę charakteru pracy na zdalną. Ograniczona liczba przejazdów sprawiła, że flota służbowa w ostatnich tygodniach stała na parkingach i generowała niepotrzebne koszty. Z drugiej strony jazda komunikacją publiczną nadal wywołuje obawy, zwłaszcza wśród mieszkańców dużych miast dojeżdżających do biur. Czy jest rozwiązanie, które z jednej strony będzie bezpieczne, a z drugiej będzie w stanie zoptymalizować koszty dojazdów do pracy i klientów? Lider polskiego rynku MaaS (Mobilność jako usługa – z ang. Mobility-as-a-Service) Vooom zaprasza na webinar, na którym dowiemy się jak obniżyć koszty korzystając z współdzielonych środków transportu. Gościem specjalnym spotkania online, które odbędzie się w piątek o 10.00, będzie Andrzej Popławski, prezes InnogyGO!

Zdalna praca w dobie koronawirusa ograniczyła przejazdy w firmach. Zaparkowane auta służbowe nie przynoszą zysków, ani oszczędności, tylko straty. Część pracowników wyraża też obawy przed korzystaniem z transportu zbiorowego. Z badań przeprowadzonych dla portalu Onet.pl wynika, że najwięcej oporów mają mieszkańcy metropolii takich jak Warszawa, Kraków, Poznań czy Trójmiasto. W skali pięciostopniowej stres spowodowany COVID-19 utrzymuje się w dużych miastach na poziomie 4,4 (3,9 dla miast do 20 tysięcy mieszkańców), co może rzutować również na postawę wobec komunikacji publicznej. Spada również liczba osób, którą stać na utrzymanie własnego samochodu, co utrudnia im codzienne czynności, w tym przemieszczanie się do pracy. Tymczasem w przestrzeni miejskiej już od jakiegoś czasu istnieją rozwiązania, które można łatwo i tanio wdrożyć w polityce transportowej większości firm.

Ciekawą alternatywą dla stałej floty służbowej jest elastyczny budżet mobilności na przejazdy dla pracowników. Tzw. Pakiety Mobilności pozwalają uniknąć ryzyka związanego z długoterminowymi umowami leasingowymi lub najmu, ich obsługą oraz wszelkimi dodatkowymi kosztami związanymi z tego typu ofertami, a jednocześnie zapewniają stały dostęp do indywidualnego transportu dla tych biznesów, których nie da się prowadzić w pełni zdalnie. Vooom umożliwia również ograniczenie stałej floty samochodowej, w zamian za to oferując nowoczesne i wysokiej jakości środki transportu „na żądanie” z elastycznymi i łatwiejszymi do rozplanowania budżetami. Przesiadka do pojazdów współdzielonych i rezygnacja z zaledwie jednego służbowego auta w skali roku może już znacząco obniżyć koszty funkcjonowania firmy. Jak obniżyć koszty korzystając w firmie z pojazdów na minuty, kiedy opłaca się wdrożenie carsharingu i innych środków usług współdzielonych jako elementu polityki zarządzania flotą służbową oraz jak w praktyce skorzystać z mobilności jako usługi – na te pytania ma odpowiedzieć bezpłatny webinar Vooom, który odbędzie się w piątek 29 maja o 10.00.

Na spotkanie można się rejestrować pod adresem: https://vooom.clickmeeting.pl/przejazdy-sluzbowe/register

Uczestnicy będą mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi pomysłami.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5