Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lwów z przetargami na 10 tramwajów i 100 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-02-14 12:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lwów z przetargami na 10 tramwajów i 100 autobusów
fot. MJ
Dzięki środkom z Europejskiego Banku Inwestycyjnego przedsiębiorstwa komunikacyjne we Lwowie ogłosiły przetargi na zakup 10 tramwajów i 100 autobusów. Miasto pracuje też nad postępowaniem na dostawy 100 nowych trolejbusów.

Lwów, dzięki środkom z EBI na odnowę miejskiego transportu na Ukrainie, prowadzi postępowania na wymianę taboru tramwajowego, trolejbusowego i autobusowego. – W 2017 r. opracowano strategię znaczącej poprawy transportu publicznego we Lwowie. Dotyczy to zarówno transportu elektrycznego, jak i autobusów. W tym czasie zakupiono 150 nowych autobusów, 30 tramwajów i 50 nowych trolejbusów. Kolejne zakupy pozwolą nam usprawnić transport pasażerów transportem publicznym. Zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji wszystkich producentów, zarówno ukraińskich, jak i zagranicznych – mówi Andrij Biłyj, zastępca dyrektora departamentu mieszkalnictwa i infrastruktury Lwowskiej Rady Miejskiej.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez Lwiwelektrotrans, jest zakup 10 pięcioczłonowych tramwajów o długości 29-33 m i szerokości 2,3 m. Pojazdy, przystosowane dla rozstawu torów 1000 mm, mają być w pełni niskopodłogowe. Termin składania ofert mija 24 marca. Pierwszy pojazd powinien zostać dostarczony w ciągu 18 miesięcy od płatności, a ostatni – w ciągu 24 miesięcy.

Drugi przetarg, prowadzony przez ATP nr 1, obejmuje 100 autobusów 12-metrowych. Dwuosiowe pojazdy, wyposażone w silnik diesla, mają mieć niską podłogę we wszystkich drzwiach. Autobusy mają pomieścić 100 pasażerów (+/- 5%), w tym 30 na miejscach siedzących. Dostawy mają zostać zrealizowane w ciągu 30-47 tygodni od płatności. Termin składania ofert mija 23 marca.

Miasto pracuje też nad przetargiem na 100 trolejbusów z możliwością jazdy bez zasilania z sieci trakcyjnej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lwów: Pierwszy berliński tramwaj wozi pasażerów

Komunikacja

Lwów: Pierwszy berliński tramwaj wozi pasażerów

Witold Urbanowicz 18 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5