Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lux Express wycofuje się z Polski

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-24 15:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lux Express wycofuje się z Polski
mat. prasowe
Lux Express, międzynarodowy operator autokarowy, który 2 lata temu rozpoczął świadczenie usług autokarami o podwyższonym komforcie, podjął decyzję o wycofaniu z rynku polskiego. Główną przyczyną podjęcia takiej decyzji jest, jak tłumaczy przewoźnik, zaobserwowanie zjawiska bardzo dynamicznego rozwoju rynku w krajach bałtyckich, na obsłudze których Lux Express chce się skupić.

– Branża transportowa wymaga ciągłego dostosowywania się do aktualnej sytuacji rynkowej i koncentracji na działaniach istotnych z punktu widzenia całej firmy. Obecnie zauważyliśmy, że to właśnie dynamicznie rozwijający się rynek w krajach bałtyckich daje nam największe możliwości rozwoju, w szczególności, że mamy tam mocno ugruntowaną pozycję. W związku z tym, zdecydowaliśmy się zweryfikować naszą strategię i skupić się na rynkach, gdzie perspektywy rozwoju są dla nas najbardziej perspektywiczne – powiedział Hannes Saarpuu, CEO Grupy Lux Express.

W dniu 1 kwietnia 2017 r. przestanie istnieć większość tras na terenie Polski. Firma nie będzie dłużej świadczyć usług transportowych z Warszawy i Krakowa do Pragi, Budapesztu, Wiednia, Bratysławy, Brna czy Donovaly. Zarząd firmy podkreśla jednak, że nadal będą możliwe podróże z Warszawy do krajów bałtyckich i miast takich, jak: Wilno, Kowno, Ryga czy Tallin. Linia Warszawa-Kowno-Wilno będzie nadal kursować 4 razy dziennie.

Hannes Saarpuu chciałby podziękować wszystkim pasażerom, którzy korzystali z usług Lux Express Polska przez ostatnie dwa lata, a także pracownikom, dzięki którym udało się wprowadzić i świadczyć w Polsce komfortowe usługi na najwyższym poziomie.
W ciągu ostatnich dwóch lat na pokładzie Lux Express gościło łącznie około 700 000 pasażerów na terenie Polski i trasach międzynarodowych z/do naszego kraju. Autobusy Lux Express Polska przejechały łącznie około 7,5 miliona kilometrów, a firma zatrudniła w sumie 130 pracowników.

Z Pasażerami, którzy posiadają bilety na podróże po 1 kwietnia 2017, Biuro Obsługi Klienta Lux Express skontaktuje się osobiście. Opłaty za bilety zostaną zwrócone.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Przewoźnicy autokarowi wycofują się z luksusowych połączeń

Komunikacja

Przewoźnicy autokarowi wycofują się z luksusowych połączeń

Witold Urbanowicz 22 listopada 2016

W PKS Polonus przewieziesz rower i psa (byle małego)

Komunikacja

W PKS Polonus przewieziesz rower i psa (byle małego)

Jakub Dybalski 18 sierpnia 2016

Rok 2015 dla przewoźników w kraju

Komunikacja

Rok 2015 dla przewoźników w kraju

Martyn Janduła 08 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5