Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Lutomiersk: Zawieszenie tramwaju pretekstem do likwidacji kursów PKS

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-02-22 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lutomiersk: Zawieszenie tramwaju pretekstem do likwidacji kursów PKS
fot. Kasper FiszerAutobus PKS Łódź w Lutomiersku
Równolegle z zawieszeniem linii tramwajowej Lutomiersk – Konstantynów – Łódź przestanie funkcjonowac także finansowane przez gminę Lutomiersk połączenie autobusowe Szydłów – Lutomiersk – Łódź. Choć wójt zapewnia, że do Szydłowa nadal dojechać będzie można busem, oznacza to duże problemy dla mieszkańców kilku miejscowości. Lokalny samorząd planuje działać na rzecz odtworzenia połączenia tramwajowego, choć nie przedstawia w tej sprawie żadnych konkretów.

Na przełomie 2018 i 2019 r. w Lutomiersku rozważana była możliwość likwidacji kursów realizowanych przez PKS Łódź na trasie Szydłów – Lutomiersk – Konstantynów Łódzki – Łódź. Przedsiębiorstwo chciało wykreślić z rozkładu jazdy wszystkie połączenia na tej trasie, tłumacząc swoją decyzję brakiem rentowności. W ostatnich dniach zeszłego roku przewoźnik niespodziewanie porozumiał się jednak z gminą Lutomiersk, która zdecydowała się zwiększyć dotację przewozów.

Nowa umowa samorządu z PKS nie obowiązywała jednak długo. Jak poinformowała na swoim oficjalnym profilu na Facebooku gmina Lutomiersk, jej wójt zdecydował się bowiem na jej wypowiedzenie. Ostateczną likwidację połączeń potwierdził już na łamach swojej strony internetowej PKS. Ostatnim dniem kursowania pomarańczowo-kremowych autobusów ma być 2 marca, a więc ten sam dzień, w którym po raz ostatni w trasę wyjadą tramwaje linii 43B.

Podstawowym połączeniem z Łodzią ma stać się autobus zastępczy

Wydarzenia te należy zresztą ze sobą wiązać. – Z dniem 2 marca autobusowa linia komunikacyjna PKS Łódź zostaje zlikwidowana. Podstawową obsługę komunikacyjną gminy Lutomiersk w powiązaniu z miastem Łódź stanowić będzie zastępcza linia autobusowa 43B relacji Łódź (Dworzec Kaliski) – Konstantynów Łódzki – Kazimierz – Lutomiersk – powiedział bowiem naszemu portalowi Tadeusz Borkowski, wójt gminy Lutomiersk.

– Uzupełnieniem sieci komunikacyjnej pozostaną połączenia busowe realizowane na trasach Szydłów – Jerwonice – Lutomiersk – Kazimierz – Łódź, Lutomiersk – Wygoda Mikołajewska – Janowice – Pabianice, Lutomiersk – Kazimierz – Mianów i Babice – Babiczki – Konstantymów Łódzki – wylicza nasz rozmówca. Dodaje także, że przez gminę przebiegać będą nadal linie PKS z Sieradza do Łodzi (PKS Sieradz) i z Poddębic do Łodzi (PKS Łódź).

Gmina prowadzi działania na rzecz remontu tramwaju. Ale jakie?

Gmina Lutomiersk zapewniła nas przy tym, że chce dążyć do wznowienia komunikacji tramwajowej na linii 43B. – Prowadzimy z miastem Łódź i miastem Konstantynów Łódzki wspólne działania zmierzające do modernizacji linii tramwajowej przy współudziale europejskich, jak i krajowych środków finansowych, jak również marszałka województwa łódzkiego – mówi Tadeusz Borkowski. Nie przedstawił jednak w tej sprawie żadnych konkretów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lutomiersk: Zagrożona linia tramwajowa, niepewny PKS

Komunikacja

Lutomiersk: Zagrożona linia tramwajowa, niepewny PKS

Kasper Fiszer 29 stycznia 2019

Konstantynów Ł.: Szansa dla tramwaju, ale co z autobusami?

Mobilność

Konstantynów Ł.: Szansa dla tramwaju, ale co z autobusami?

Kasper Fiszer 28 grudnia 2018

PKS Łódź likwiduje linie do Tuszyna i Szydłowa

Komunikacja

PKS Łódź likwiduje linie do Tuszyna i Szydłowa

Kasper Fiszer 24 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5