Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Lutomiersk: Torowisko tramwaju zostało udrożnione

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-09-12 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lutomiersk: Torowisko tramwaju zostało udrożnione
Tramwaj podmiejski w Konstantynowie Łódzkimfot. Kasper Fiszer
Władze Lutomierska chcą przywrócenia funkcjonowania tramwaju podmiejskiego i oczyściły torowisko, by mógł po nim przejechać kurs techniczny. Przejazd służyć ma zbadaniu dokładnego stanu nieużywanej od lutego infrastruktury. Na razie wciąż nie wiadomo jednak, kiedy połączenia mogłyby zostać wznowione.

Władze gminy Konstantynów Łódzki zapowiedziały w zeszłym tygodniu, że planują przeprowadzić drugi przejazd techniczny na tramwajowej linii z Konstantynowa do Lutomierska, na której przewozy zostały zawieszone w lutym tego roku. Pierwszy przejazd nie przyniósł możliwości dokładnej oceny stanu technicznego trasy, bo wóz wieżowy nie był w stanie przejechać przez zarośnięte torowisko. Lokalny samorząd zapewnił, że tym razem uprzątnie linię i udrożni szlak.

– Jeśli stan trasy będzie na to pozwalał, pojedziemy. Na razie czekamy na sygnał, że torowisko jest uprzątnięte – powiedział nam Sebastian Grochala, rzecznik prasowy MPK-Łódź. Linia lutomierska biegnie jednak także przez teren gminy Lutomiersk. Ta nie deklarowała wcześniej przygotowania infrastruktury do przejazdu technicznego.

Prace porządkowe w Lutomiersku zostały już ukończone

Wszystko wskazuje jednak na to, że druga próba przejechania wyłączonej z eksploatacji trasy będzie mogła niebawem dojść do skutku. – Prace porządkowe na torowisku tramwajowym na terenie gminy Lutomiersk zostały już wykonane – poinformował nas bowiem Andrzej Kmieć, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Lokalowej Urzędu Gminy Lutomiersk. – Udrożnienie torowiska, pielęgnacja zieleni oraz podcinanie gałęzi w obrębie torowiska tramwajowego były wykonywane od 31 sierpnia do 5 września 2017 r. – dodał.

Wciąż nie wiadomo jednak, czy po przejeździe technicznym uda się wznowić regularny ruch pasażerski – nawet w sytuacji, w której stan toru i sieci trakcyjnej na terenie gminy Lutomiersk okaże się co najmniej dostateczny. – Nie jestem upoważniony do informowania o rozstrzygnięciach i treści porozumień międzygminnych – stwierdza jedynie przedstawiciel gminy Lutomiersk w odpowiedzi na pytanie o możliwość przywrócenia połączeń tramwajowych. Prawdopodobnie nie dojdzie do wznowienia ruchu, jeśli gmina Konstantynów Łódzki nie zdecyduje się na remont odcinka o długości ok. 300 m w okolicach ul. Rszewskiej. Już wcześniej MPK zapowiadało bowiem, że jego naprawa jest niezbędna, by zachować bezpieczeństwo przewozów.

Zmiany na liniach podmiejskich na terenie Łodzi

W najbliższych dniach dojdzie natomiast do pewnych zmian w funkcjonowaniu tramwajowej komunikacji podmiejskiej na terenie samej Łodzi. Rozpoczynają się bowiem prace torowe na pl. Wolności, w związku z którymi linia 46 skierowana zostanie ul. Zachodnią, a 45 – Wojska Polskiego, Franciszkańską i Kilińskiego. Ciekawym akcentem będzie skierowanie nocnych kursów Łódź – Ozorków na historyczny dworzec tramwajów podmiejskich przy ul. Północnej. Na co dzień z tamtejszej pętli odjeżdżają tylko tramwaje linii 43A do Konstantynowa (a planowo także zawieszony wariant 43B do Lutomierska).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lutomiersk: Będzie drugi przejazd techniczny tramwaju

Komunikacja

Lutomiersk: Będzie drugi przejazd techniczny tramwaju

Kasper Fiszer 07 września 2017

Ksawerów: Remont tramwaju szansą na przyspieszenie ruchu

Komunikacja

Ksawerów: Remont tramwaju szansą na przyspieszenie ruchu

Kasper Fiszer 06 września 2017

Pabianice: Będziemy beneficjentami wszystkich projektów RPO

Komunikacja

Pabianice: Będziemy beneficjentami wszystkich projektów RPO

Kasper Fiszer 05 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5