Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lutomiersk: Przejazd techniczny nie dojechał do celu

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-08-29 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lutomiersk: Przejazd techniczny nie dojechał do celu
Fot. Kasper FiszerTramwaj na linii lutomierskiej (fot. archiwalna, 2007)
Odbyła się już jazda testowa na linii Konstantynów – Lutomiersk. Tramwaj nie wyjechał nawet z samego Konstantynowa Łódzkiego. Jego władze wciąż nie wykluczają przywrócenia przewozów we wrześniu, ale w obliczu stanowiska przewoźnika – łódzkiego MPK – wydaje się to niemal całkowicie nieprawdopodobne.

Odbył się już zapowiadany przed dwoma tygodniami przejazd techniczny po nieczynnej linii tramwaju podmiejskiego do Lutomierska. Samorząd Konstantynowa Łódzkiego, na terenie którego doszło do podmycia torowiska, zachowuje umiarkowany optymizm i nie wyklucza wznowienia regularnych przewozów już w najbliższych tygodniach. Najprawdopodobniej wrześniowy powrót tramwaju na zamkniętą w lutym podmiejską trasę nie będzie jednak możliwy.

Dojazd do Lutomierska po szynach nie jest obecnie możliwy

– Wykonany został pomiar komputerowy, czekamy na jego wyniki. Od nich zależeć będzie, czy od września tramwaj pojedzie do Lutomierska – powiedział nam Kacper Demko z Gminnego Centrum Informacji w Konstantynowie Łódzkim. Tymczasem jednak łódzkie MPK opublikowało nowy rozkład jazdy linii 43B, z którego wynika, że połączenie na odcinku Konstantynów – Lutomiersk nadal obsługiwane będzie autobusem zastępczym.

Jak stwierdza rzecznik prasowy przewoźnika Sebastian Grochala, niedawny kurs techniczny nie pozwolił na wyciągnięcie kompletnych wniosków dotyczących stanu technicznego infrastruktury. – Przejazd faktycznie był realizowany. Odbywał się jednak przy pomocy wozu wieżowego jeżdżącego po torowisku i niestety trudno na jego podstawie cokolwiek w tej chwili powiedzieć, ponieważ po przejechaniu odcinka pomiędzy trójkątem manewrowym w Konstantynowie a ul. Rszewską dalsza jazda nie była możliwa – tłumaczy.

Na torowisku rosną już nawet małe drzewa

Przyczyną zatrzymania pojazdu w okolicach ul. Rszewskiej było nieuprzątnięcie torowiska. – Rośnie na nim wysoka trawa, leżą gałęzie etc. – wskazuje przedstawiciel łódzkiego MPK. Na naszych łamach wskazywaliśmy już, że trudnością przy próbach wznawiania ruchu z pewnością będzie nie tylko stan techniczny stan torowiska, ale także brak jego bieżącego utrzymania. Każdy tydzień zwłoki w pracach porządkowych potęguje zaś istniejący problem.

Odcinek pomiędzy trójkątem manewrowym, na którym zawracają obecnie wszystkie tramwaje z Łodzi, a ul. Rszewską ma ok. 650 m długości. Techniczny pojazd wieżowy przejechał więc tylko bardzo niewielki fragment mierzącej ok. 7 km trasy Konstantynów – Lutomiersk. Roślinność zaanektowała bardzo dużą część toru. W Ignacewie w jego obrębie rosną już małe drzewa. Wkrótce dojść może także do uszkodzeń nasypu poprzez rozwój systemów korzeniowych. To z kolei jeszcze bardziej zmniejszy szanse na przywrócenie regularnych połączeń tramwajowych. Niezbędny może stać się bowiem generalny remont trasy, który bez wątpienia przekroczy możliwości finansowe samorządów, jeśli istotnym obciążeniem jest dla nich już prowizoryczna naprawa ok. 300-metrowego odcinka uszkodzonego przez wodę.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź wznawia prace nad tramwajem metropolitalnym

Komunikacja

Łódź wznawia prace nad tramwajem metropolitalnym

Kasper Fiszer 27 sierpnia 2017

Konstantynów: Znów dwugłos gminy i MPK-Łódź

Komunikacja

Konstantynów: Znów dwugłos gminy i MPK-Łódź

Kasper Fiszer 21 sierpnia 2017

Łódź: Tramwaj podmiejski znów zwolnił

Komunikacja

Łódź: Tramwaj podmiejski znów zwolnił

Kasper Fiszer 22 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5