Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lutomiersk: Stan linii nie pogorszył się

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-10-19 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lutomiersk: Stan linii nie pogorszył się
Fot. Kasper FiszerTramwaj w Lutomiersku
Przeszło półroczne wyłączenie z ruchu linii lutomierskiej nie odbiło się negatywnie na jej stanie technicznym – ocenia łódzkie MPK. Przewoźnik wskazuje przy tym, że dalsza degradacja torowiska prowadzić będzie do ponownego wstrzymania przewozów. Na razie wznowione niedawno kursy relacji Łódź – Lutomiersk prowadzone są jednak bez większych problemów i nie ma bezpośredniego zagrożenia pilnego wyłączenia linii z eksploatacji.

Połączenie tramwajowe z Łodzi do Lutomierska przez Konstantynów Łódzki powróciło na mapę komunikacyjną regionu łódzkiego nieco ponad tydzień temu. Po niemal ośmiu miesiącach przerwy wznowiony został bowiem ruch pomiędzy Konstantynowem a Lutomierskiem, który został wstrzymany zimą z powodu podmycia torowiska. Przed uruchomieniem przewozów trasa została uprzątnięta, wykoszono też porastającą ją roślinność. Drobne roboty nie miały jednak charakteru niezbędnego generalnego remontu.

Ruch odbywa się tak samo wolno, jak przed zawieszeniem

Tym niemniej, jak twierdzi przewoźnik obsługujący międzygminną linię, przerwa w ruchu nie doprowadziła do dalszej degradacji torowiska. – Stan linii nie pogorszył się – stwierdza Agnieszka Magnuszewska, specjalista ds. promocji w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym – Łódź. Dodaje przy tym, że jeśli do tego dojdzie, nieuniknione będzie ponowne wstrzymanie kursów.

Przedstawicielka łódzkiej spółki zapewnia też, że w ciągu minionych kilku dni nie doszło do żadnych niepokojących wydarzeń, które wskazywałyby na konieczność wyłączenia z eksploatacji trasy już teraz. – Nie zostały też wprowadzone dodatkowe ograniczenia prędkości, których nie byłoby w lutym – mówi. Mimo to czas przejazdu z Łodzi wydłużył się, bo w międzyczasie doszło do pogorszenia stanu technicznego torowiska na terenie samej stolicy regionu.

Do Łodzi jedzie się jednak ok. 10 minut dłużej

I tak dziś przejazd całej trasy z łódzkiej pętli Północna na lutomierski pl. Jana Pawła II zajmuje 81 – 83 minuty, podczas gdy pod koniec marca przygotowano rozkład jazdy zakładający czas przejazdu na poziomie 72 – 76 minut (nie wszedł on jednak ostatecznie w życie z powodu nieprzejezdności linii). Agnieszka Magnuszewska poinformowała nas przy tym, że liczba obsługujących połączenie brygad nie zmieniła się. Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze na początku obecnego stulecia pokonanie tej samej trasy zajmowało nie więcej niż godzinę.

Choć do Lutomierska nie dociera już autobus zastępczy, jego mieszkańcy w miniony wtorek znów musieli podróżować do Łodzi z przesiadkami. Z powodu robót w rejonie dawnej zajezdni spółki Tramwaje Podmiejskie na łódzkim Brusie, w której dziś rodzi się muzeum komunikacji, wstrzymany był bowiem ruch między pętlą Zdrowie w Łodzi a trójkątem manewrowym w Konstantynowie. Co ciekawe, zdecydowano się na utrzymanie komunikacji tramwajowej pomiędzy Konstantynowem a Lutomierskiem. Utrudnienia trwały jednak tylko około dwóch godzin i nie spowodowały większych zmian w funkcjonowaniu linii przez resztę dnia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lutomiersk: Ruch tramwajowy został wznowiony

Komunikacja

Lutomiersk: Ruch tramwajowy został wznowiony

Kasper Fiszer 10 października 2017

Łódź: Praktyczny koniec wizji tramwaju metropolitalnego

Komunikacja

Łódź: Praktyczny koniec wizji tramwaju metropolitalnego

Kasper Fiszer 09 października 2017

Zgierz: Drobne roboty torowe nie zlikwidują problemów tramwaju

Komunikacja

Zgierz: Drobne roboty torowe nie zlikwidują problemów tramwaju

Kasper Fiszer 05 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5