Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lutomiersk nie zdejmie sieci trakcyjnej, ale ta i tak nie jest kompletna

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-12-04 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lutomiersk nie zdejmie sieci trakcyjnej, ale ta i tak nie jest kompletna
fot. Kasper FiszerTramwaj na terenie gminy Lutomiersk
Inaczej niż samorządy z Łodzi i Konstantynowa, które częściowo zdjęły infrastrukturę sieciową znad nieczynnej tramwajowej linii konstantynowsko-lutomierskiej, podobnych działań nie planuje gmina Lutomiersk. Przewód jezdny był tam jednak kilkukrotnie kradziony. We wrześniu złodzieje zostali zatrzymani przez policję.

W ostatnim czasie szereg samorządów z regionu łódzkiego, w tym ten z samej Łodzi, podjął decyzję o demontażu sieci trakcyjnej znad nieczynnych torowisk tramwajowych. Tak stało się m.in. w Konstantynowie Łódzkim, gdzie gmina zlikwidowała fragment sieci górnej znad linii lutomierskiej. Kursy nie są tam realizowane od marca tego roku.

Policja prowadzi wciąż postępowanie ws. kradzieży z lata

Jak potwierdziła portalowi transport-publiczny.pl gmina Lutomiersk, sieć nie jest kompletna także na jej terenie. Jest to jednak związane z działaniem złodziei, a nie z pracami prowadzonymi przez służby komunalne. – Kradzieże trakcji tramwajowej miały miejsce na terenie gminy w czerwcu i wrześniu tego roku – mówi Krzysztof Paczkowski, inspektor w Referacie Rozwoju Gospodarczego i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy Lutomiersk. Dodaje, że miejscowa policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

W jego ramach 12 września zatrzymana została grupa osób, którym przedstawiono już zarzuty związane z kradzieżą elementów sieci z odcinka Konstantynów Łódzki – Lutomiersk. O zdarzeniu tym informowaliśmy na naszych łamach 17 września. Przypomnijmy, że zatrzymanie miało miejsce podczas próby kolejnej kradzieży.

Gmina nie widzi potrzeby demontażu

Wszystko wskazuje jednak na to, że pozostała część sieci nie zostanie zdemontowana. – Na chwilę obecną gmina Lutomiersk nie widzi takiej potrzeby – usłyszeliśmy bowiem od Krzysztofa Paczkowskiego. Na rzecz stanowiska lokalnych władz przemawia fakt, że po wrześniowym zatrzymaniu akty kradzieży przewozu jezdnego nie powtórzyły się.

Na razie trudno powiedzieć, czy kiedykolwiek w przyszłości jakikolwek element istniejącej infrastruktury w gminie Lutomiersk będzie służył jeszcze ruchowi tramwajowemu. Nie ma bowiem żadnych konkretnych planów przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych. Obecnie inwestycji takiej nie zamierza przeprowadzić gmina Konstantynów Łódzki, na terenie której znajduje się znaczna część trasy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Konstantynów Ł.: Nie ma planów remontu trasy do Lutomierska

Komunikacja

Konstantynów Ł.: Nie ma planów remontu trasy do Lutomierska

Kasper Fiszer 04 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5