Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lutomiersk: Kolejny termin otwarcia nierealny?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-09-27 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lutomiersk: Kolejny termin otwarcia nierealny?
Fot. Kasper FiszerTramwaj w Konstantynowie Łódzkim
Czy istnieje szansa, by podmiejski tramwaj linii 43B z Łodzi do Lutomierska wrócił na swoją stałą trasę w najbliższą niedzielę? Takiego finału przeciągającego się od lutego zawieszenia przewozów chciałaby gmina Konstantynów Łódzki. Przewoźnik, MPK-Łódź, twierdzi jednak, że w sprawie nie zapadły żadne konkretne ustalenia, a torowisko wymaga pilnych prac o charakterze remontu kapitalnego.

Gmina Konstantynów Łódzki ogłosiła kolejny termin planowanego przywrócenia komunikacji tramwajowej na linii lutomierskiej. Ruch zawieszony jest tam od lutego, kiedy fragment torowiska na terenie podłódzkiego miasta został podmyty. – Wspólnie z MPK-Łódź działamy, aby od 1 października tramwaj ruszył w kierunku Lutomierska – czytamy w krótkim komunikacie zamieszczonym na łamach miejskiej strony w serwisie społecznościowym Facebook.

Gmina czeka na decyzję przewoźnika...

O sprawie informowały także media lokalne. – Wszystko wskazuje na to, że uda się przywrócić kursy do Lutomierska 1 października. Czekamy na ostateczną decyzję MPK w tej sprawie – powiedział dziennikowi „Express Ilustrowany” Kacper Demko z Gminnego Centrum Informacji w Konstantynowie Łódzkim.

Wydaje się jednak, że wskazywaną datę należy traktować z pewną dozą sceptycyzmu. Przypomnijmy, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom konstantynowskiego samorządu kursów nie udało się uruchomić 1 września, nie osiągnięto bowiem porozumienia z przewoźnikiem, łódzkim MPK, w zakresie stanu technicznego trasy. Również i teraz spółka nie potwierdza informacji o możliwości przywrócenia połączenia w ciągu kilku nadchodzących dni.

... a ten nie wie nic o konkretnych ustaleniach z gminą

– Jako przewoźnik nie mamy aktualnie żadnych konkretnych informacji co do terminu wznowienia kursów. Być może, skoro informują o tym władze Konstantynowa, takie rozmowy toczą się na poziomie samorządów – powiedział nam Sebastian Grochala, rzecznik prasowy MPK-Łódź sp. z o.o. (czekamy na stanowisko Urzędu Miasta Łodzi w tej sprawie). Dodaje przy tym, że wciąż konieczne jest prowadzenie dalszych zaawansowanych prac torowych.

– Z naszej perspektywy na całej linii należy przeprowadzić remont kapitalny – ocenia Sebastian Grochala. – Liczne ograniczenia prędkości wprowadzone już dużo wcześniej obowiązują dalej. Nie wykluczamy kolejnych, które zostaną ustanowione, jeśli zajdzie taka konieczność [w razie wznowienia przewozów] – stwierdza. – W chwili obecnej jest jednak zbyt wcześnie, aby mówić o większych szczegółach – mówi.

Jakie są konkretne wnioski z niedawnego przejazdu technicznego?

Przypomnijmy, że we wrześniu na nieczynnej linii lutomierskiej zorganizowano dwa przejazdy techniczne. Żadna ze stron, a więc ani MPK-Łódź, ani samorząd Konstantynowa Łódzkiego, nie przedstawiła jednak na razie szczegółowych wniosków z inspekcji, która miała odpowiedzieć na pytanie o możliwość prowadzenia regularnego ruchu z pasażerami. Przewoźnik wielokrotnie sygnalizował jednak wcześniej, że w jego opinii konieczne jest podjęcie robót o charakterze kompleksowym.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lutomiersk: Kradzież sieci trakcyjnej

Komunikacja

Lutomiersk: Kradzież sieci trakcyjnej

Kasper Fiszer 19 września 2017

MPK Łódź: Linia lutomierska wymaga pilnego remontu

Komunikacja

MPK Łódź: Linia lutomierska wymaga pilnego remontu

Kasper Fiszer 14 września 2017

Lutomiersk: Udany przejazd techniczny tramwaju

Komunikacja

Lutomiersk: Udany przejazd techniczny tramwaju

Kasper Fiszer 13 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5