Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lutomiersk: Czy ekspertyza wykaże racjonalność modernizacji linii tramwajowej?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-08-12 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lutomiersk: Czy ekspertyza wykaże racjonalność modernizacji linii tramwajowej?
fot. Kasper FiszerTramwaj na linii do Lutomierska
Są pierwsze ustalenia dotyczące planowanej modernizacji linii tramwajowej do Lutomierska. Do 2022 r. powstać miałoby według wstępnych założeń opracowanie, które wskaże najlepszy wariant inwestycji. Samorządy regionalny i gminne porozumiewają się właśnie w zakresie przyszłej współpracy.

Po ogłoszeniu planu realizacji remontu linii tramwajowej do Lutomierska jako projektu uzupełniającego powstanie nowej sieci transportowej wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego podłódzkie gminy wskazywały, że propozycja CPK i województwa pozbawiona jest konkretów. Po dwóch miesiącach od konferencji prasowej, na której marszałek Grzegorz Schreiber poinformował o nowym pomyśle, samorząd regionalny przedstawił zainteresowanym gminom pierwsze propozycje wspólnych działań. Do samej realizacji inwestycji jest na obecnym etapie bardzo daleko.

Konstantynów przyjął propozycję marszałka

– Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego rozważa zlecenie i sfinansowanie w latach 2020 – 2022 ekspertyzy pod nazwą „Nowa jakość obsługi transportem zbiorowym gmin województwa łódzkiego (gmina Konstantynów Łódzki, gmina Lutomiersk) – mówi Marlena Kamińska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Konstantynowie Łódzkim. Celem dokumentu miałoby być określenie możliwych rozwiązań obsługi z uwzględnieniem tramwaju. Wskazany miałby zostać najbardziej edektywny wariant budowy systemu transportowego pod względem kosztów i korzyści społecznych wynikających z jego powstania.

Władze regionu zaproponowały gminie Konstantynów podpisanie w tej sprawie listu intencyjnego. Miałby on zainicjować współpracę na rzecz opracowania optymalnego modelu transportowego. – UM Konstantynów Łódzki zaakceptował zaproponowaną treść listu i wyraził chęć współpracy – podkreśla nasza rozmówczyni.

Co z przetargiem na remont odcinka do Łodzi?

Nie ma natomiast póki co przełomu w sprawie zapowiadanego wspólnego przetargu Konstantynowa i Łodzi na modernizację linii konstantynowskiej od pętli Zdrowie w stolicy aglomeracji do konstantynowskiego trójkąta manewrowego. Strony nie uzgodniły jeszcze treści listu intencyjnego, który wstępnie regulowałby warunki współpracy. Marlena Kamińska zaznacza przy tym, że przyszłe porozumienie międzygminne będzie mogło być zawarte pod warunkiem przyjęcia stosownych uchwał przez rady obu miast.

Linia tramwajowa nr 43 Łódź – Konstantynów Łódzki – Lutomiersk została zamknięta w 2019 r. w związku ze złym stanem technicznym torowiska i sieci trakcyjnej na obszarze wszystkich trzech gmin, przez które przebiega ta podmiejska trasa. Od tamtej pory pasażerowie muszą korzystać z autobusów zastępczych. Obecnie połączenie obsługuje prywatna firma BP Tour, która jest podwykonawcą łódzkiego MPK.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Po wakacjach 5 km nowych buspasów

Komunikacja

Łódź: Po wakacjach 5 km nowych buspasów

Roman Czubiński 03 sierpnia 2020

Dalszy remont drogi nr 710 bez remontu tramwaju do Lutomierska

Przestrzeń

Dalszy remont drogi nr 710 bez remontu tramwaju do Lutomierska

Witold Urbanowicz 02 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5